Modemde sorun görünmüyor ancak internete bağlanılamıyor

ŞEFO

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Eski modemimde bağlantı sorunları yaşadığım için KRN-DS224WSU model aldım. Eski modemimde her ne kadar bağlantı sorunu yaşasam da internet vardı. Yeni modemimde kurulumunu müşteri hizmetleri ile birlikte yaptım. Yanması gereken bütün ışıklarım sağlıklı yanıyor. İnternet ışığım yanıp sönüyor yani veri akışı da var.
Ama internete hiçbir cihazım erişemiyor. Yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar.

Merhabalar. Eski modemimde bağlantı sorunları yaşadığım için KRN-DS224WSU model aldım. Eski modemimde her ne kadar bağlantı sorunu yaşasam da internet vardı. Yeni modemimde kurulumunu müşteri hizmetleri ile birlikte yaptım. Yanması gereken bütün ışıklarım sağlıklı yanıyor. İnternet ışığım yanıp sönüyor yani veri akışı da var.
Ama internete hiçbir cihazım erişemiyor. Yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar.

Modem arayüzüne girerek hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• modem1.png
    modem1.png
    75,2 KB · Görüntüleme: 41
  • modem2.png
    modem2.png
    110,4 KB · Görüntüleme: 30
  • modem3.png
    modem3.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 25
  • modem4.png
    modem4.png
    17,8 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Eski modemi takınca internete girebiliyormusun
Attığın ilk resimde sanki modem dış ip almamış gibi gördüm bence sağlayıcıyı tekrar ara ve modemim ip almıyor demeni tavsiye ediyorum.

Eski modemi takınca internete giriyorsa ve o modem sağlayıcının kendi verdiği modem se belki senin yeni aldığın modemi mac adresini felan tanımlamaları gerekiyor olabilir.
Sen modemi yeni aldığını söyledin mi?
Pardon dış ip almışsın vpı 8 değerini yazabilirmusun vcı yada 35 deneyebilirsin

inginiz için teşşekürler çözümü buldum.

gerek ttnet müşteri hizmetleri olsun. Gerekte modemin tedarikçi firmasının müşteri hizmetleri olsun kullanıcı adı sonuna@TTnet (kullandığınız internet sağlayıcısının domain adı) yazmam gerektiğini söymediler. 3 gündür farklı şeyler ile uğraşıyorum bu gün aklıma geldi denedim oldu.
iyi forumlar arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı