Modemde tüm ışıklar yanıyor fakat internet yok

Burakilkay

Hectopat
Selam arkadaşlar. Bugün bir hata sonucu modeme tustan reset attım. Sonrasında kurulum yaptım. Tüm ışıklar yanıyor ancak bağlandı, internet yok diyor. Bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kapatırken yanlışlıkla arkadaki kablolardan birini çıkarmış olabilirsiniz dikkatli bakın aynı şeyi yaşamıştım. Onun dışında en basitinden Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Şu ışık muhabbetinin halen devam etmesi ayrı bir olay :D
DSL/WAN/PON ve internet yandığına göre IP almışsınızdır. Bu durumda ya DNS probleminiz var ya da sorun firmanızda. Daha yazacak bir şey olduğunu sanmıyorum durumunuzla alakalı.

Eğer modemi sonradan satın aldıysanız, yada eski bir modemse fakat farklı bir ISS'e geçiş yaptıysanız internet bağlantısını sağladığınız kullanıcı adı ve şifreniz de sıfırlanacağı için bağlantı kuramazsınız. ISS'nizden modem kullanıcı adı - şifre bilgisi alın ve DSL bağlantısını bu kullanıcı adı ve şifreyle gerçekleştirin.

Selam arkadaşlar. Bugün bir hata sonucu modeme tustan reset attım. Sonrasında kurulum yaptım. Tüm ışıklar yanıyor ancak bağlandı, internet yok diyor. Bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Agacım kurulum sırasında modem arayüzünden kullandığın internet artık neyse Vdsl mi Adsl mi, ona göre o bağlantının ayarlarına girip firmanın sana verdiği kullanıcı adı ve şifre girmen gerekiyor internetin aktif olması için. Belki yapmadıysan diye hatırlatayım dedim.

Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim arkadaşlar, 2 yıldır NetSpeed'i kullanıyorum. Mh arayacak beynim var ama yaptığım işlemlerde hatalı hareketim olduysa diye konu açtım. Hala düzelmedi bu ara yarın arıza kaydı oluşturacağım artık ne zaman bakarlarsa.

Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim arkadaşlar, 2 yıldır NetSpeed'i kullanıyorum. Mh arayacak beynim var ama yaptığım işlemlerde hatalı hareketim olduysa diye konu açtım. Hala düzelmedi bu ara yarın arıza kaydı oluşturacağım artık ne zaman bakarlarsa.
Hocam, müşteri hizmetlerini aramadan önce size zaten büyük ihtimalle yanlış bir şey yaptığınızı belirttim. Modem sıfırladıktan sonra ISS tarafından size verilen kullanıcı adı ve şifreyle DSL bağlantısını gerçekleştirmezseniz, bağlanamazsınız. Bunu az önce ben belirttim, benden sonra @Sayklan hocam belirtti. Bu işlemi gerçekleştirdiniz mi? İnternet servis sağlayıcınız tarafından size verilen kullanıcı adı şifreyi DSL bağlantısı yapmak için girdiniz mi?

Geri
Yukarı