Modemden ses geliyor

osmanpasa59

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.
Modem 1 kaç yıldır oturma odasında duruyordu.
Kendi odama çekince fark ettim.
İçinden sinyal sesi gibi.
Sanki çaydanlık kaynaması gibi ufak cızırtı geliyor.
Sanki çekmeyen radyo sesi gibi.
Ara sıra resetlemeye gittiğimde bu sesin olmadığını biliyorum sanırım yeni başladı.
Modemim maksimumum 2,5 yıllık olmalı çok da eski değil.
Başına gelen çözebilen var mı?
İyi sosyaller.

Hocam bende de modemin adaptöründen geliyor sinyal sesi ama bayağıdır böyle kullanıyorum acaba yanlış duymuş olabilir misiniz belki de adaptörden geliyordur. Bende ilkte modemden şüphelendim sonra bir baktım adaptörden sinyal sesi geliyordu.

Hocam bende de modemin adaptöründen geliyor sinyal sesi ama bayağıdır böyle kullanıyorum acaba yanlış duymuş olabilir misiniz belki de adaptörden geliyordur. Bende ilkte modemden şüphelendim sonra bir baktım adaptörden sinyal sesi geliyordu.

Hocam adaptör derken hangisi anlayamadım.
Yani modemin sadece güç kablosunu takıyorum başka kablo takmıyor ses gene geliyor.
Modemin içinden geliyor ortadan.

Anladım modemin şarj aleti gibi bir şeyi var ona adaptör deniyor modemin yuvarlak girişi var oraya takılıyor her neyse sizin sorununuz modemmiş o zaman kusura bakmayın ben fikir olsun diye demiştim konuyu takipteyim merak ediyorum inşallah sorununuzu çözersiniz.

Bahsettiğiniz ses büyük ihtimalle coil whine sesi.
ZTE H298A fiber modemde bu ses çok fazla.
Coil whine sesi gelmesi normal, sorun yok.
Wi-Fi ile bir şey indirirken bu ses daha çok gelir.

Bahsettiğiniz ses büyük ihtimalle coil whine sesi.
ZTE H298a fiber modemde bu ses çok fazla.
Coil whine sesi gelmesi normal, sorun yok.
Wi-Fi ile bir şey indirirken bu ses daha çok gelirr.

Yani coil whine sesine baktım evet ona benzer bir şey ama anlamadığım önceden yoktu, yeni geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani coil whine sesine baktım evet ona benzer bir şey ama anlamadığım önceden yoktu, yeni geldi.

Modemin yanındaysanız rahatsız edecek kadar duyuluyor.
Modemi odanıza alınca fark etmeniz normal yani.

Bahsettiğim ses:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Modemin yanındaysanız rahatsız edecek kadar duyuluyor.
Modemi odanıza alınca fark etmeniz normal yani.

Bahsettiğim ses:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı modem bendede var ama ses sabit değil. İşlem yaparken mors koduymuş gibi hiç durmadan geliyor. (işlem bitene kadar) Sadece 5Ghz modunda oluyor 2.4Ghz'ye bağlı iken sorun yok.

Geri
Yukarı