Modeme 75 Mbps gelmesine rağmen bilgisayarıma 50Mbps geliyor

Alper Toprak

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Modemime ISS tarafından gelmesi gereken hız geliyor fakat benim bilgisayarıma kablolu bir şekilde taktığım halde (indirme vs. yok) 35-50 Mbps civarı alıyorum bu sorun acaba kablo ile alakalı mıdır? Kablo ile alakalı ise hangi kabloları önerirsiniz? Değilse de ne yapmalıyım.

Dosya Ekleri

• 1579192008085.png
    1579192008085.png
    4,7 KB · Görüntüleme: 78
  • 1579192162434.png
    1579192162434.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 74
Wifi mi kablo üzerinden mi baglisin?
Pardon kablo diye belirtmişsin mobilde görmemişim. Anakartin driveri vs. varsa onları kurmayı dene bir.

Son düzenleme:

Bu iki sitede de dener misin?

Kablonda kırılma ezilme vs. varmı ?

Modeme yakın mesafeden telefonun wifisini kullanarak da test yaparmısınız ?

Sorunu anladım, sorun aradaki modemden kaynaklıymış. Kablom yetmediğinden dolayı araya bir tane daha modem koydum oradan da kendi bilgisayarıma kablo ile bağladım. PC'yi ana modeme götürdüğüm zaman oradan bağladım hız normal geldi. Aradaki modemde hız kaybı oluyor bunu nasıl önleyebilirim.

Sorunu anladım, sorun aradaki modemden kaynaklıymış. Kablom yetmediğinden dolayı araya bir tane daha modem koydum oradan da kendi bilgisayarıma kablo ile bağladım. PC'yi ana modeme götürdüğüm zaman oradan bağladım hız normal geldi. Aradaki modemde hız kaybı oluyor bunu nasıl önleyebilirim.
Daha iyi bir Extender alabilirsiniz. Ana modem ile bilgisayariniz arasinda kac duvar veya oda var?

Ben modem ile pc arasında 15 Metre Cat 7 stp kablo kullanıyorum sıfır kayıp uzun ömürlü olsun diye cat7 aldım. siz de kaliteli tek parça bir cat5-6 kablo ile de istediğiniz hızı alırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı