Modeme bağlanan cihazları engelleme

jerdemm

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Üst kattaki komşularım ile internetimi paylaşmak istemiyorum. 80-100 GB kullandığım aylık internet onlar varken 450-600 GB oluyor. Kendilerine ayrı internet bağlana kadar kullanmalarına izin vermiştim ama ne internet bağlıyorlar ne de ödediğim faturaya katkı sağlıyorlar. Yani tam anlamıyla beleşçiliğe alıştılar. Biz fazla kullanmıyoruz diye yalan söyleyip duruyorlar. Ama 3 ay memleketlerine gittiklerinde aylık internet kullanımı 500 GB'dan 80 100 GB'a kadar düştü. İnternet ayarlarında bu cihazları nasıl engellerim kullanmamaları için veya sade kendi telefonum dışında bir cihazin Wi-Fi bağlanmamasını nasıl sağlarım bilginiz var mı bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Yaptığınız şey yasal değil zaten. Şifreyi değiştirdi internet sağlayıcısı de. Öyle yapmak istemiyorsan modem arayüzünden onlara başka Wi-Fi ağı açıp %5 gibi acayip düşük hız ver. Sorarlarsa bilmiyorum falan de. Ya da kendine %95'lik açıp ilk olanın hızını düşür.

Modeme bağlananları büyük ihtimal engelleyemessin. Ayrıca modemin ayarları ile uğraşırsan bu sefer hız ile ilgili sorun yaşarsın bence modemin şifresini değiştir tek çare bu.

Şifreyi değiştir ve ISS paylaşımın yasak olduğunu paylaşım devam ederse sözleşme feshi ve tazminat kesecek de... Bizim Wi-Fi şifresini kimseye vermiyoruz suç ilerseler seni bilir devlet.

Ayrıca internet verdiğin kişiler senin internetini kullanıyorken herhangi bir suç işlerlerse sana patlayabilir bunu da unutma!

Geri
Yukarı