Modeme Birisi Bağlanınca Internet Kopuyor

Hocam ama adaptörden olsa birkaç gün önceden de olmaz mıydı? Çarşamba günü 13:23'den itibaren Netspeed kullanmaya başladıktan sonra oldu.
Belli olmuyor o. Ben reset atınca adaptör bozulmuştu. Bir keresinde ise elektrik gidip geldiğinde bu sorun olmuştu. 24 saat boyunca çalışan adaptörler sonuçta. Evinde eğer ona uygun (genelde uydu alıcıları veya dc hoparlörler gibi cihazlar) adaptör ile denemeni öneririm. Hat direk kesiliyor çünkü modem anlık olarak kendini kapatıp açıyor. DHCP olsa kapanmaz ve internete girmeye çalışınca ip hatası verir. Bazen modem bozulunca da yapıyor. Mesela içindeki voltaj düşürücü regülatör arızalanınca veya kapasitör bozulunca yapanları da gördüm.

Olmadı hocam. Bana yeni modem yolu gözüktü gibi duruyor. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim uğraştırdım sizi de. Bu berbat modemin bi çözümü yok gibi :d
Modem almadan önce farklı bir adaptörle dene de bir de boşuna fazla para vermek zorunda kalma.

Belli olmuyor o. Ben reset atınca adaptör bozulmuştu. Bir keresinde ise elektrik gidip geldiğinde bu sorun olmuştu. 24 saat boyunca çalışan adaptörler sonuçta. Evinde eğer ona uygun (genelde uydu alıcıları veya dc hoparlörler gibi cihazlar) adaptör ile denemeni öneririm. Hat direk kesiliyor çünkü modem anlık olarak kendini kapatıp açıyor. DHCP olsa kapanmaz ve internete girmeye çalışınca ip hatası verir. Bazen modem bozulunca da yapıyor. Mesela içindeki voltaj düşürücü regülatör arızalanınca veya kapasitör bozulunca yapanları da gördüm.

Modem almadan önce farklı bir adaptörle dene de bir de boşuna fazla para vermek zorunda kalma.
Anladım hocam. Uygun adaptörle değiştirip denerim. Olmazsa zaten geriye tek seçenek yeni modem almak kalıyor. Desteğiniz için size de teşekkür ederim.

SNR margin kopacak seviyede değil. Sadece kablolu olarak uzun süre kopmadan bağlanıp Wi-Fi ile kopuyorsa aklıma gelen tek seçenek IP çakışması.

SNR margin kopacak seviyede değil. Sadece kablolu olarak uzun süre kopmadan bağlanıp Wi-Fi ile kopuyorsa aklıma gelen tek seçenek IP çakışması.
IP çakışması ise Netspeed'le mi halletmem gerek hocam? Ve evet dediğiniz gibi kabloyla sıkıntısız kullanıyorum. Bir yandan online oyun oynayıp bir yandan diğer monitörde Twitch yayını izliyorum mesela, içeriden biri telefondan wifi veyahut TV'yi açınca şak diye gidiyor.

Merhabalar, Dünden bu yana NetSpeed kullanıyorum Turknet'ten geçiş yaptım. Sürekli kopmalar yaşıyorum ancak bu kiminle alakalı bir problem çözemedim. Türknet'e ilk geçtiğim zamanlarda da olmuştu bu ancak nasıl çözmüştük hatırlamıyorum. Netspeed ile görüştüm hızımı 50'ye sabitlediler denememi istediler ancak yine olmadı.

Bilgisayardan bir şeyler yapıyorken(kablolu), telefondan Wifi'ı açıyorum ve direkt kopuyor. Modemdeki Power ve Lan ışığı hariç her şey sönüyor. Modem Air5650TT V3. Bu durumu nasıl çözebilirim veyahut İnternet sağlayıcımdan ne istemeliyim? Yardım ederseniz sevinirim, çıldırmak üzereyim.
Modem güncellemeyi denedim, eski sürüme almayı denedim ama nafile.
Her ISS değiştirdiğimde bunu yaşıyorum, çözülünce yıllarca sorunsuz kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1474540
Bende de bu aralar kopmalar oluyor modemi fişten çekiyorum modem açıyorum düzeliyor denemende fayda var

IP çakışması ise Netspeed'le mi halletmem gerek hocam? Ve evet dediğiniz gibi kabloyla sıkıntısız kullanıyorum. Bir yandan online oyun oynayıp bir yandan diğer monitörde Twitch yayını izliyorum mesela, içeriden biri telefondan wifi veyahut TV'yi açınca şak diye gidiyor.

Bağlanan cihazlardan biri statik ıp kullanıyor olabilir. Yine başta belirttiğim gibi modeme farklı bir ip adresi verin ve bağlanan cihazların (mümkünse teker teker deneyerek ) havuzda ıp atanıp atanmadıgına bakın.

statik ıp ye sahip olan cihaz 2 durumda ıp çakışmasına sebep oluyor olabilir.

1- modem ile aynı ıp adresine sahip olması

2-havuzda ıp değeri alan diğer cihazlar ile aynı ıp sahip olması.

Geri
Yukarı