Modeme gelen 8 Mbps yükleme hızı alınamıyor

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Modemime 8 Mbps upload geliyor ancak hız testi yaptığımda test 7,5 Mbps ile biraz sabitlendikten sonra 4'e kadar düşüyor. Kablo ile bağlanıyorum. Wi-Fi kapalı, başka bağlanan yok. HG658 V2 modem kullanıyorum.

Gpedit.msc yazıp bilgisayar yapılandırması - yönetim şablonları - ağ sekmelerinden sonra QoS paket zamanlayısı ve ayrılabilir bant genişliğini sınırladan etkin yap yüzdeyi sıfır olarak ayarla, bak olmazsa diğer farklı ayarlarıda yazalım...

Daha önceki yükseltmede sorunsuz kullandınız mı? Cevabınız evet ise, kademe kademe yükseltme işlemleri yapıldığı için bir yoğunluk olabilir santralde. Sağlıklı bir sonuç için biraz beklemenizi öneririm. Zira bulunduğum yerde saatlerdir bağlantı yok.

VDSL altyapım bulunuyor. Aslında yükseltme yapmadım. Geforce Now'da oyun oynarken DSL bağlantım gitti. Öncedende upload sorunum vardı. Eskiden 5 alırken 4'e düşmüştü. Konusunu açmıştım. O zamanlar modeme 5 geliyordu ve hepsini kullanabiliyordum. DSL bağlantısı geldiğinde hız testi yaptım ve 7 civarında başlayıp 4'e 3'e kadar indi. Modemi kontrol ettiğimde gelen hızın 8 olduğunu gördüm.

4 gün önce ADSL kullanıyordum. 8mbps altyapımı 50mbps olarak güncelledim. Müşteri hizmetlerinde bulunan kadın işlemlerin 1 hafta sürüceğini söylemişti. Ama telefonu kapattığımız an hız yükselmişti. Belki 1 hafta kaliteli kullanamam gerektiğini söylemiş olabilir mi?
Sonuş şu şekilde ilerliyor,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer bu gece sorunum çözülmez ise yarın bina girişinde bulunan ankestraya modemi bağlayıp test edeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı