Modeme Gelen Upload Hızının Tamamını Kullanamama

Hayır, santrale yakın değilim. Gaziantep, şahinbey 3. bölge santralinden alıyorum ve santrale uzaklığım 7,2 km. Santrale uzak olup olmamakla alakası var ama ben santrale yakın değilim.
Santrale 7.2km uzaklıktan 93mbit indirme, 28mbit yükleme alacaksınız, snr 38 olacak. Böyle bir şeyin mümkün olmayacağını bilmek için bu konularla pek içli dışlı olmanıza gerek bile yok. Hat değerlerinizi atın da bir bakalım madem.
Eğer kendileri açıkladığı gibi Turktelekom binasında ise santralleri ben baya yakınım. Ve sorunum bu malesef SNR ı yükselttikçe internet hızımda düşüş yaşamaya başladım. ve Upload SNR ı değişmiyor.
Snr yükselttikçe hızı düşüyorsa altyapınız sıkıntılı olabilir. Bir şey diyemiyorum maalesef.
Snr artırdıkça hız düşmesi çok normal bir durum. İşin matematiği böyle. @cavoo ya bilmeden yazıyor ya da trollüyor. Başka açıklama getiremiyorum kendisinin mesajlarını okuduktan sonra.

Son düzenleme:
Santrale 7.2km uzaklıktan 93mbit indirme, 28mbit yükleme alacaksınız, snr 38 olacak. Böyle bir şeyin mümkün olmayacağını bilmek için bu konularla pek içli dışlı olmanıza gerek bile yok. Hat değerlerinizi atın da bir bakalım madem.

Snr artırdıkça hız düşmesi çok normal bir durum. İşin matematiği böyle. @cavoo ya bilmeden yazıyor ya da trollüyor. Başka açıklama getiremiyorum kendisinin mesajlarını okuduktan sonra.
Benim santrale 7,2 km mesafede olup dediğim hızları almam ve 38 db snr değerine sahip olmam sizi neden bu kadar etti, onu anlamadım, sizi inandırmak zorundamıyım. Ben arkadaşa yardım etmek ve bilgi sahibi olması için burada yorum yapıyorum, sizi inandırmak için değil.

Aldığınızı iddia ettiğiniz hız ya da değerleriniz umrumda değil. Fakat gerçeklikten uzak oldukları da rahat bir şekilde görülebiliyor. Yazdığınız mesajlarda yanlış bilgi veriyorsunuz.

Aldığınızı iddia ettiğiniz hız ya da değerleriniz umrumda değil. Fakat gerçeklikten uzak oldukları da rahat bir şekilde görülebiliyor. Yazdığınız mesajlarda yanlış bilgi veriyorsunuz.
Niye yanlış bilgi vereyim arkadaş, ben arkadaşa kendimle ilgili doğru olan bilgiyi verdim, ama herhangi bir öneri, yönlendirmede bulunmadım. Önceki mesajımda maalesef bir şey diyemiyorum cümlesini görürsünüz zaten. Ben kendi gözümle gördüğüme, sahip olduğuma mı inanacağım, size mi inanacağım.

Cavoo evin yakınlarında tip-7 saha dolabı varsa santralden bağımsız olarak 100 mbit hız alabilir. Saha dolabı o bölge için santral görevi görüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı