Modeme Göre Hız Değişir mi?

Servis sağlayıcının teknik destek hattını arayıp modeminden bahsetmeden hızının böyle olduğunu söyle, ısrar et, kontrol ettir. Modemden ziyade aldığın servis kötü durumda. İnternet servis sağlayıcından değilse modeme gelene kadar bakır kablolar yüzünden olabilir. Elektrikçiye telefon kablolarını kontrol ettirip yeniletebilirsiniz.

Servis sağlayıcının teknik destek hattını arayıp modeminden bahsetmeden hızının böyle olduğunu söyle, ısrar et, kontrol ettir. Modemden ziyade aldığın servis kötü durumda. İnternet servis sağlayıcından değilse modeme gelene kadar bakır kablolar yüzünden olabilir. Elektrikçiye telefon kablolarını kontrol ettirip yeniletebilirsiniz.
Peki kabloları yeniletmek ne kadara maal olur?

*Muhakkak modeme yakın yerde bulunmanızı tavsiye ederim
*İnternet hızınız 8 megabit'se söylediğiniz hız normalin biraz altında (tabi indirilen dosya sistemine göre farklılıklar gözlemlenebilir)
*Aynı fiyata hiper yada fiber internet bağlantısı alabilirdiniz...internet altyapınızı ttnet yetkililerinden öğrenip geçiş yapabilirsiniz. kolay gelsin.

Bence adil kullanım kotasını aşmışsın. Benim internet hızım 16mbit lakin 14mbit civarı geliyor hız olarak testler öle diyor. İndirme hızım 1.7mb/ saniyede. Geçenlerde hızı test ettim 14 mbit olmasına rağmen 400kb/saniye ortalama hızla indiriyordum. Aradım TTneti dedim indirme hızım da sıkıntı var , onlar hemen hız değerlerinize bakıyorum dedi. Arkasından hız değeriniz normal bir sıkıntı yok dediler. Bende ısrar ettim 2-3 aydır böyle oluyor hep normal diyorsunuz şikayet kaydı oluşturuyorum. Sorun çözümlendi mesajı gelince indirme hızım 400kb/saniyeden fırlıyor 1.7mb/saniyeye. Artık rutin oldu arıyorum aynı şikayet kaydından tekrar açın diyorum. Herhalde bıktılar 75gb adil kullanım kotam var 100gb geçtim indirme hızım düşmedi henüz. :LOL: Ekim rakamlarında adil kullanım kotası sorunu yaşamadım, arada TTnet kıyak geçiyor galiba :technopat: Yapmanız gereken erinmeden ısrarla arayın sorunun üstüne üstüne şikayet kaydı oluşturun. Ne zaman sizi tatmin edecek kıvama gelirse internet orada durun. :sinsi: Denedim şahsen işe yarıyor. ;)
R6zBVG.png

Son düzenleme:
Evet AKK dediklerine yakalanmışım ve bu ay sıfırlandı bi baktım hayla hızlar neredeyse aynı :( Aradım tekrar bu sefer bir daha kontrol ettiler dedim bu fiyat civarında daha iyisi var mıdır diye sordum cevap ise;
- Oturduğunuz yere en fazla 9 megabit dedi :(
Sanırım sorun mahallemde :( Gelişmesini bekleyeceğiz mecburen yorumlarınız için içten teşekkür ederim konu kilitlenebilir. @Ali Güngör abi zaman ayırdığın için teşekkürler.

Modem ile alakası yok. Evin santrale uzaksa adamlar ne yapsın? Hem de satarken 8 mbps değil, 8 mbps'ye kadar diye satıyorlar. Evin de santrale uzaksa hızın o kadar düşük oluyor. Tek çözüm santrale yakın olman. Ama kabloları da kontrol etmende fayda var. Hiç olmazsa modemi resetleyip dene.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı