Modeme kablo takınca Wi-Fi hızı düştü

Radonium

Centipat
Merhabalar bilgisayarımda interneti kablo ile kullanıyorum uzun zamandır ve LAN ışığı turuncu yanmakta kabloyu PS4'e bağladığım zaman ise yeşil yanmakta. Wi-Fi ile Max 16 Mbps indirme alırken kablo ile 100 alıyorum. Sorun nerede bilginiz var mı?

Merhabalar bilgisayarımda interneti kablo ile kullanıyorum uzun zamandır ve LAN ışığı turuncu yanmakta kabloyu PS4'e bağladığım zaman ise yeşil yanmakta. Wi-Fi ile Max 16 Mbps indirme alırken kablo ile 100 alıyorum. Sorun nerede bilginiz var mı?
Modeminiz nedir? Ve DSL üzerinden mi hizmet alıyorsunuz?

Wi-Fi üzerinden 100 Mbps pakette 16 almanız çok saçma.

Evet DSL ve modemim ise UyduNet'in Netmaster yazıyor üzerinde.
Bir dakika Netmaster modemde DSL yoktur ki. Direk Coax kablodan hizmet almıyor musunuz? Farklı bir düzenek mi var?
Bu arada Netmaster kullanıyorsanız 16 Mbps'ye düşmesi normaldir. Hayatımda onun kadar aptal bir modem görmedim. Kablosuzu rezalet. Böyle kötü bir kablosuz olmaz. Geçmiş olsun ama pek yapabileceğimiz bir şey olduğunu zannetmiyorum. Kablonet'in verdiği modemler gerçekten kötü.

Bir dakika Netmaster modemde DSL yoktur ki. Direk Coax kablodan hizmet almıyor musunuz? Farklı bir düzenek mi var?
Bu arada Netmaster kullanıyorsanız 16 Mbps'ye düşmesi normaldir. Hayatımda onun kadar aptal bir modem görmedim. Kablosuzu rezalet. Böyle kötü bir kablosuz olmaz. Geçmiş olsun ama pek yapabileceğimiz bir şey olduğunu zannetmiyorum. Kablonet'in verdiği modemler gerçekten kötü.
Şimdiye kadar yoktu böyle bir durum telefonumdan 70-90 mpbs ye kadar alıyordum yeni bilgisayar alınca kablo çektim durum bu şekilde oldu bu arada DLS ye internetten baktım emin değilim o konuda garip olan çok memnunum paketimden internetimden ama bazen gerçekten 2ye düştüğünü biliyorum örneğim bu postu atmadan önce 2.32 falandı şimdi 48

Aynı paket üzerinden modem değişimi mümkün mü acaba?

Geri
Yukarı