Modeme Tor bağlantısı ekleme

gurecumut

Hectopat
Saçma geldi bana da, fikrim yok ama merak ettim Tor tarayıcısına girmek için telefondan orbot kullanmak lazım veya direk Tor'u indirip peki, orbot bir proxy uygulaması. Bunu modeme entegre edip bir şekilde modeme bağlanan herkesi Tor ağından bağlanmasını sağlayabilir miyiz acaba?

Bir Raspberry Pi araciligiyla bu mumkun. Web trafigi haricindeki trafik de Tor agindan gececeginden sifrelenmemis bir trafigin kotu niyetli cikis dugumleri tarafindan tipki 'http' siteler gibi gorulebilecegini unutmayin.

Saçma geldi bana da, fikrim yok ama merak ettim Tor tarayıcısına girmek için telefondan orbot kullanmak lazım veya direk Tor'u indirip peki, orbot bir proxy uygulaması. Bunu modeme entegre edip bir şekilde modeme bağlanan herkesi Tor ağından bağlanmasını sağlayabilir miyiz acaba?
Sakıncalı bir şey bu dediğin

Node'lar hacklenebiliyor. Ondan dolayı sıkıntıya düşersiniz. Zaten modeme yaptığınız için de özel işlerinizi yaparken de kullanacaksınız belli ki. Sakıncalı oluyor.
Bu 'node`lar hackleniyor duruyor.` olayini kim cikardi, herkesin dilinde :) Can Deger diyordu sanirim boyle bir sey, onun soylediklerini en az 10 kisiden daha aynen duyuyorum :D

Neyse, Tor dugumleri tabi ki hacklenebilir, tipki dunya uzerindeki diger tum sunucular gibi. Ancak bu dikkate alinacak bir olay degil cunku Tor rolesi calistirmak hacklenme ihtimalini 100 kat arttiran bir sey degil, ozellikle soylenmesi gerekmiyor yani. Sunucularla ilgili asil sorun kotu niyetli dugumler.

Geri
Yukarı