Modeme uzak olan masaüstü bilgisayar nasıl internete bağlanır?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Kullandığım bilgisayar masaüstü ve bildiğiniz gibi Wi-Fi özelliği yok. Modem benim olduğum odaya çok uzak ve modemi odama getiremiyorum. İlk olarak telefonumu bağladım ama modem çok uzak olduğu için oyunlarda 300ms gibi komik bir ping alıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Kablo çekmiyorum ve biraz uygun tavsiyeler verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
Kullandığım bilgisayar masaüstü ve bildiğiniz gibi Wi-Fi özelliği yok. Modem benim olduğum odaya çok uzak ve modemi odama getiremiyorum. İlk olarak telefonumu bağladım ama modem çok uzak olduğu için oyunlarda 300ms gibi komik bir ping alıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Kablo çekmiyorum ve biraz uygun tavsiyeler verirseniz çok sevinirim.
Powerline alabilirsiniz.

USB wifi adapter alabilirsiniz, wifi güçlendirici alıp modeme bağlayabilir ve oradan bilgisayarınızda bağlı olan adaptöre bağlantı verebilirsiniz. Elbette modem ile bilgisayarınızın arasındaki mesafeye bağlı olarak ping değerlerinde değişiklik gösterilebilir. 2.4 GHz ile 5 GHz bağlantı arasında oluşan değerler farklılık gösterir.

Wi-Fi adaptörü alabilirsiniz fakat çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Tam performans almak istiyorsanız her türlü kablo çekmek zorundasınız çünkü Wi-Fi her zaman tam performans vermiyor hele ki modeminiz düşük kalite bir modemse.

Yeni konular

Geri
Yukarı