Modemi acces point olarak kullanırken sıkıntı yaşıyorum

Lifosten

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, benim sorunum şu şekilde;
Yaklaşık 2 ay önce internetimi değiştirdim. Türk Telekom'dan TurkNet'e geçtim. Türk Telekom'da ADSL bağlantı kullanıyordum. TurkNet'te daha hızlı internet almak için yeni bir VDSL modem aldım. İnternetim sorunsuz bir şekilde vaat ettikleri hızlarda kullanıyorum. Fakat yeni bir modem alınca eski modemimi Access Point olarak kullanmak istedim.
Laptop kullandığım için Wi-Fi bağlantısıyla internetime bağlanıyorum ama modeme uzak olduğum için istediğim hızı alamıyorum.

Yeni aldığım VDSL modemden kablo çektim kendi odama kadar ve eski modemimi Access Point olarak kullanıyorum.
İstediğim şey hem kendi odama kurduğum Access Point olarak kullandığım modem internet dağıtsın hem de o modemden Ethernet kablosuyla laptopuma internet bağlayabileyim. Access Point olarak kullanmakta hiçbir sıkıntı yok ama 2 metrelik bir Ethernet kablosuyla Access Point olarak kullandığım modemden kablo çektiğimde internet erişimi alamıyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

VDSL modemim (ana modem): TP-Link TD-9970V3 VDSL2 ADSL2+ 300 Mbps 4 portlu wirelees modem

ADSL modemim (Access Point): D-link DSL-2640U 4 port ADSL2 modem.

Aa neredeyse bütün cihazlarımiz aynı. Acaba eski modemi resetleyip tekrar dener misiniz ?
İlk denediğim çözüm olmuştu benimde Access point olan modemimi Wi-Fi bağlantısı yapabiliyordum. İnternet erişimi modeme geliyor. Fakat o modemden ethernet kablosuyla bağlanmak istediğimde internet yok sorunuyla karşılaşıyorum.

Eski iş yerinde TP Link bir modemi repearter olarak kullanmıştım yanlış hatırlamıyorsam.
Terminal bilgisayarım ethernet üzerinden repearter'a bağlanırken diğer cihazlar tekrarlanan kablosuz üzerinden bağlanıyordu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı