Modemi başka bir evde kullanmak

Modeminiz altyapı ile uyumlu ise kurulumunu yaparak kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse VDSL bir modemi eğer uyumluluğu yoksa ADSL hatta kullanamazsınız.

Modemi bağlayıp kurulumunu yapmanla internette gezinemezsin. Eğer internete bağlanmak istiyorsan internet sağlayıcısından adresi değiştirmen gerekecek yani köyün adresini vermen gerekecek.

Modeminiz altyapı ile uyumlu ise kurulumunu yaparak kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse VDSL bir modemi eğer uyumluluğu yoksa ADSL hatta kullanamazsınız.

Modem hem ADSL hem VDSL kullandığım internet VDSL.
Modemi bağlayıp kurulumunu yapmanla internette gezinemezsin. Eğer internete bağlanmak istiyorsan internet sağlayıcısından adresi değiştirmen gerekecek yani köyün adresini vermen gerekecek.

Emin misin?

İnternete bağlanabilmek için köydeki gittiğin eve internet aboneliği açtırman veya mevcut aboneliğini oraya taşıman lazım. Modem tek başına internet sağlamaz. Modem zaten mevcut olan interneti kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilir hale getirir.

Modemi köye götürmeyi planlıyorum. Altyapı var, götürsem kurulum yapsam kullanabilir miyim deneyen var mı acaba?
Modemi götürüp direkt fişe takarak internet hizmetini alamazsınız. Ya götürdüğünüz köydeki adrese nakil yaptıracak ya da yeni abonelik başlatacaksınız. Ondan sonra kurulumu yapılacak, telefon kutusundan modeme kablo çekilecek ve bağlanacak, size verilen internet kullanıcı adı ve şifre modeme girilecek ve kurulum tam anlamıyla tamamlanacak. Bütün bu aşamaları tamamladığınızda, köyünüzde de sabit internet hizmetini almaya başlamış olacaksınız.

Köye götürmeyi planlıyorum dediğinize göre bu bir taşınma değil, -SHERLOCK MODE ON- tatil gibi görünüyor. Bu bağlamda size tavsiyem nakil yerine, taahhütsüz bir servis sağlayıcıdan (TurkNet, Netspeed, Millenicom vb.) yeni abonelik başvurusu yapmanız olacaktır. Onlar kurulumu yaparken yeni modem isteyip istemediğinizi zaten sorarlar, istemiyorum diye belirtirsiniz. Yeni başvurduğunuz servis sağlayıcıdan size SMS ile gönderilen ya da kurulum ekibinden de talep edebileceğiniz internet kullanıcı adı şifrenizi, kurulum ekibi telefon kablonuzu modeme çektikten sonra girmeniz yeterli olacak.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı