Modemi başka odaya taşımak

Yusuf Furkan BAL

Hectopat
Yer
Yozgat/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evimize internet bağlatacağız, Türknet 15 gündür bi ekip gönderemedi ama şu an konu bu değil :), hazır ekipler gelmemişken salonda olan telefon kablosunu odama çekip modemi direk odama kurdurmak istiyorum, nasıl bir kablo kullanmalıyım, hangi tür kablo kullanmalıyım bir fikrim yok, telefon kablosu eski telefon prizinin içinde, altta fotoğrafı var, duvarda delik olduğu için kabloyu delikten geçirip koridordan kendi odama getirmeyi düşünüyorum, camper teli gibi birşeyle odama çeksem internette herangi bir sıkıntı yaşarmıyım?
Yardımlarınızı bekliyorum.
397003a8352b1f6-250x250.jpg

Benim modemimde benim odamda telefon kablosu ile bağladım gri bir kablo gayette uzun benim prizim yakın senin ki uzaksa sende bundan kullanabilirsin ama odana yapmanı pek tavsiye etmem salona falan geçtin mi az çekiyor internet.

Standart tek çift telefon kablosu kullanmanız yeterli olur.
10-15m uzunluğunda olan bir tane sıkıntı çıkarmaz değilmi? uzunluktan felan.

Benim modemimde benim odamda telefon kablosu ile bağladım gri bir kablo gayette uzun benim prizim yakın senin ki uzaksa sende bundan kullanabilirsin ama odana yapmanı pek tavsiye etmem salona falan geçtin mi az çekiyor internet.

Ev iki katlı salon alt katta kalıyor rahat çeker diye düşünüyorum.

Fotoğrafını paylaştığınız prizin içerisinde, gerçekten bina girişine kadar sağlam giden bir kablo var mı belli olmaz. Türknet geldiği zaman kablo bulucu ile işlem yapacak. Eğer odanıza çektiğiniz kabloda bağlantı hatası olursa yanlış yönledirmeye sebep olur ve işi bir yere kadar götürüp orada bırakmalarına sebep olur. Gelip bu priz ile aşağısı arasındaki bağlantıyı onaylayıp işlemi tamamlayabilsinler ki ondan sonra siz de evet bu kabloda aşağıya kadar sorun yok diye emin olarak geri kalanını halledin.

Fotoğrafını paylaştığınız prizin içerisinde, gerçekten bina girişine kadar sağlam giden bir kablo var mı belli olmaz. Türknet geldiği zaman kablo bulucu ile işlem yapacak. Eğer odanıza çektiğiniz kabloda bağlantı hatası olursa yanlış yönledirmeye sebep olur ve işi bir yere kadar götürüp orada bırakmalarına sebep olur. Gelip bu priz ile aşağısı arasındaki bağlantıyı onaylayıp işlemi tamamlayabilsinler ki ondan sonra siz de evet bu kabloda aşağıya kadar sorun yok diye emin olarak geri kalanını halledin.
2002 yılında çekilmişti bu kablo abim kullanıyordu interneti sağlamdır diye tahmin ediyorum.
Ayrıca ev iki katlı dubleks ise büyük ihtimal üst kattada telefon prizi vardır.
Malesef yok, bu kabloyuda biz çektirmişiz zaten.

Geri
Yukarı