Modemi routera bağlamak sorun olur mu?

Daha fazla  
Selam, ping dalgalanmaları yüzünden bugün Vatan Bilgisayar'dan AX4500 aldım eve geldiğimde üzerinde DSL portu olmadığını fark ettim.
Eğer routerı modeme bağlarsam dalgalanmalar kesilir mi yoksa yarın gidip DSL portlu modeli ile mi değiştireyim?

Elinizdeki modemi köprü moduna alıp kullanabilirsiniz.

Modemi köprü moduna alınca, modemdeki modem özelliği dışında bütün özellikler kapanır.
Yani DSL sinyalini Ethernet kablosuna çeviren modem özelliği ve modemi kontrol edebilmek için gereken arayüz çalışır bir tek.

DSL girişli modem almak ile köprü modundaki modem ve 2. bir router kullanmak arasında bir fark olmaz.
DSL girişli modem kullanarak 1 adet WAN portundan feragat edip ayrı bir cihaz kullanmamış olursunuz sadece.

Elinizdeki modemi köprü moduna alıp kullanabilirsiniz.

Modemi köprü moduna alınca, modemdeki modem özelliği dışında bütün özellikler kapanır.
Yani DSL sinyalini Ethernet kablosuna çeviren modem özelliği ve modemi kontrol edebilmek için gereken arayüz çalışır bir tek.

DSL girişli modem almak ile köprü modundaki modem ve 2. bir router kullanmak arasında bir fark olmaz.
DSL girişli modem kullanarak 1 adet WAN portundan feragat edip ayrı bir cihaz kullanmamış olursunuz sadece.
Merhaba disty, yanıtın için teşekkür ederim.
Durum hakkında hemen bir özet geçeyim, evimde 100 Mbps VDSL internet hizmeti alıyorum VDSL modemim yaklaşık 10-15 yıllık bir modem, sürekli internet kesintisi ve dalgalanmalar yüzünden sıkıntı yaşıyordum müşteri hizmetleriyle konuştukca sinyal gönderiminde bir sorun yaşamadıklarını sorunun modemden kaynaklı olduğunu söylediler ASUS TUF AX5400 router aldım ve dün gece bağladım ping dalgalanmalarım kesildi jitter değerim 1ms o konuyu hallettik gibi görünüyor internet kesintisi hakkında henüz bir yorum yapmıyorum şu anlık bir kesinti yok ileri ki dönemlerde bu konu hakkında da bilgi bırakırım buraya.

Yeni konular

Geri
Yukarı