Modemi sürekli yeniden başlatmak zararlı mıdır?

Modemin modeli nedir peki? ASUS'un bazı modemleri maalesef böyle sorunlar yaşatabiliyor.
ASUS DSL-N16P
Yemin ediyorum böyle bir sorunu olduğunu bilseydim yerine Keenetic alırdım. 2. kez ağzım yanmış bulunuyor ASUS firmasından. Bir daha ürünlerini asla almayacağım. Bana gelip bedavaya verseler bile...

Aynen şimdi gördüm. Konuda N16P yazmışsın. Maalesef ASUS'un N16 ve AC-51 modellerinde yakınlarımda da sorunlar yaşayanlar oldu. Kronik olması muhtemel.
Daha kötüsü de ben aldığımdan beri hiçbir şekilde yazılım güncellemesi almamış. Get beta firmware kutusunu işaretleyip kontrol ediyorum "No beta firmware available" diyor. Şaka gibi cidden. Madem ASUS bey bu modemleri ölüme terk ediyor ne için çıkartmış acaba bu modemleri...

Daha kötüsü de ben aldığımdan beri hiçbir şekilde yazılım güncellemesi almamış. Get beta firmware kutusunu işaretleyip kontrol ediyorum "No beta firmware available" diyor. Şaka gibi cidden. Madem ASUS bey bu modemleri ölüme terk ediyor ne için çıkartmış acaba bu modemleri...
Genel itibariyle Mediatek'in üst modem işlemcilerini barındırmayan modemlerden uzak duracaksın, benim gördüğüm o.

Broadcom çipli (eski olmayan, mümkün mertebe güncel) veya yeni ve iyi Mediatek işlemcili modemler birincil tercihin olsun. Broadcom'un düşük voltaj duyarlılığı var biraz ama kararlılığı yüksek.

Genel itibariyle Mediatek'in üst modem işlemcilerini barındırmayan modemlerden uzak duracaksın, benim gördüğüm o.

Broadcom çipli (eski olmayan, mümkün mertebe güncel) veya yeni ve iyi Mediatek işlemcili modemler birincil tercihin olsun. Broadcom'un düşük voltaj duyarlılığı var biraz ama kararlılığı yüksek.
Screenshot_20210811-003340_Brave.jpg

Buyrun hocam. Gözünüz biraz rezillik görsün...

Ben de saf saf güncel modem aldım diyorum aylardır. Bilsem almazdım. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum.

Modemler 7/24 çalışmak için tasarlanıyor yani üzerinde bulunan komponentler (hele ki kaliteli bir cihaz değilse) zarara uğrayabilir. Eğer kaliteli bir cihaz ise soru oluşmayacaktır bunu üretici firmaya danışarak öğrenebilirsiniz.

Modemler 7/24 çalışmak için tasarlanıyor yani üzerinde bulunan komponentler (hele ki kaliteli bir cihaz değilse) zarara uğrayabilir. Eğer kaliteli bir cihaz ise soru oluşmayacaktır bunu üretici firmaya danışarak öğrenebilirsiniz.
Valla hocam umudumu kestim ben. Bozulursa da artık internet ve modemler hakkında yeterli bilgiye sahibim. Alırım bir tane daha. Gittiği yere kadar artık.

Vallahi hocam umudumu kestim ben. Bozulursa da artık internet ve modemler hakkında yeterli bilgiye sahibim. Alırım bir tane daha. Gittiği yere kadar artık.

Ben de yakında yeni modem alacağım çok fazla marka yok, fiyatlar da oldukça pahalı ne yapsam bilmiyorum. Daha önce 2 tane TP-Link modemi kendiliğinden bozuldu sonra Tenda aldım 2,5 yıldır sorunsuz çalışıyor çok memnunum altyapı değiştiği için VDSL modem alacağım muhtemelen Keenetic alırım.

Ben de yakında yeni modem alacağım çok fazla marka yok, fiyatlar da oldukça pahalı ne yapsam bilmiyorum. Daha önce 2 tane TP-Link modemi kendiliğinden bozuldu sonra Tenda aldım 2,5 yıldır sorunsuz çalışıyor çok memnunum altyapı değiştiği için VDSL modem alacağım muhtemelen Keenetic alırım.
Keenetic iyidir hocam. Sürekli güncellemeler alıyor. Diğerleri gibi bir kere üretip ölüme terk etmiyor cihazlarını.

Yeni konular

Geri
Yukarı