Modemi UPS'e bağlamak

Makaleler
6
Yer
İzmit
Daha fazla  
Elektrik gitse de interneti kullanmak için UPS almak istiyorum fakat bazı yerlerde modemi UPS taktığında yeterli Watt'ı çekmediği için kapandığına dair birkaç yazı okudum. Bu konuda bilgisi olan kaç VA bir UPS alınmalı ve nasıl bir UPS seçilmeli? Kafamda 800 veya 1000 VA sizce yeterli gelir mi? Kaç saat elektriksiz götürür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen bende düşündüm bu durumu ama bu ADSL ve VDSL için geçerli değil herhalde. Fiber için geçerli olması lazım.

Modemim UPS'ye bağlı. Elektrik kesildiğinde tam 11 dakika idare ediyor ve UPS'in içinde bulundurduğu akü 5 yıllık :) düşünün yani sıfır akü alsam kaç dk idare edeceğini :)

Oyle bir durumda VDSL ve ADSL calisir. Ama fiber calismaz. Haberiniz olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video buna ornektir.

Elektrik bölgesel kesildiği zaman saha dolabında gidiyor mu bilmiyorum eğer gidiyorsa bu yaptığınız işe yaramaz. @Ulunay hocam elektrik gittiğinde saha dolabı ne yapıyor eğer yedek kapasitesi yoksa?
Saha dolaplarında akü bulunuyor. Mesela T-7'de 2 akü var ve 7-8 saat boyunca saha dolabını idare ediyor.

Eğer dolap eskiyse muhtemelen 1-3 saat arası anca idare eder.

Saha dolaplarında akü bulunuyor. Mesela T-7'de 2 akü var ve 7-8 saat boyunca saha dolabını idare ediyor.

Eğer dolap eskiyse muhtemelen 1-3 saat arası anca idare eder.

Saha dolabı etkili degilse Türk Telekom'a basvurun. Elektrikler kesildiginde kablolu telefonum da kesiliyor calismiyor deyin hallederler.

Geri
Yukarı