Modemim hacklenmiş olabilir mi?

Selamlar, 192.168.1.1 yazıp modem arayüzüne girmek için gereken şifrem kırılmış, evimde sadece App'le aygıtlar kullanıyorum Mac ve IPhone'um için sıkıntı yaratır mı bu konu arkadaşlar acaba? Cihazlarımda Jailbreak yok ve sadece appstore uygulamaları kullanıyorum, maillerim, iCloud hesabım veya sosyal medya hesaplarıma erişebilirler mi bu şekilde veya cihazlarıma sızıp bir şey yapabilirler mi? Yardımınız için teşekkürler.

Isp kullanıcı adı şifreni hatırlıyorsan modemin arkasında reset yuvası olur oraya bir iğne ya da kürdan yardımı ile ışıkları sönene kadar basılı tut modem sıfırlanır tekrar kurulumu yaparsın Wi-Fi şifresini biraz daha karmaşık bir şey koyabilirsin VPS özelliğini de kapat.

Eğer gerçekten profosyönel biri ise belki ulaşabilir ama öyle sallayarak bulmuşsa yapamaz.
Ama sana tavsiyem @3258 arkadaşımızında dediği gibi yapman yine aynı sıkıntı olduysa kendilerşyle bir konu.

Modemi fabrika ayarlarına al, WPS etkin ise kapat. Güçlü bir kablosuz şifresi koy.

Bunları hallettim, şu anki merakım hesaplarıma bir sıkıntı olur mu? Veya telefonuma erişebilirler mi?
Eğer gerçekten profosyönel biri ise belki ulaşabilir ama öyle sallayarak bulmuşsa yapamaz.
Ama sana tavsiyem @3258 arkadaşımızında dediği gibi yapman yine aynı sıkıntı olduysa kendilerşyle bir konu.

Eğer ulaştıysa anlar mıyım tüm şifrelerimi değiştirdim çoktan, güvenlik adımları da açık hesaplarımda, benim endişem telefonuma bir şekilde erişim sağlama ihtimalleri var mı?

Yok pek zannetmiyorum beleşçinin biri bağlanmış diye tahmin ediyorum Wi-Fi şifren karmaşık kuvvetli bir şifre olsun WPS kapalı olsun pek sorun yaşamazsın.
Ayrıca bağlanan kişiyi Mac adresinden bulabilirsin kontrol et modem arayüzünden eğer yine şifreni kırar ise Mac adresine bak Mac adresinden engeli bas daha da bağlanamaz o cihaz.

Yok pek zannetmiyorum beleşçinin biri bağlanmış diye tahmin ediyorum Wi-Fi şifren karmaşık kuvvetli bir şifre olsun WPS kapalı olsun pek sorun yaşamazsın.
Ayrıca bağlanan kişiyi Mac adresinden bulabilirsin kontrol et modem arayüzünden eğer yine şifreni kırar ise Mac adresine bak Mac adresinden engeli bas daha da bağlanamaz o cihaz.

Mac adresi derken ICloud'daki bağlı cihazları oluyor?

Hayır modeme bağlanan her cihazın Mac adresi var o Mac adreslerini cihaz ayarlarında Wi-Fi kısmında ayrıntılarda veya sistem bilgi kısmında yazar cihazdan cihaza değişir o Mac adreslerini öğrenip modemdeki ile karşılaştırıp hangi cihaz bağlı öğrenebilirsin hatta modemin destekliyorsa Mac engellemeyi sadece izin verilen Mac adresi kayıtlı cihazların bağlanmasını sağlayabilirsin böylelikle dışarıdan kimse bağlanamaz şifreyi öğrense bile.
Unutmadan modemin de Mac adresi var :)
örnek video
Mantığı aşağı yukarı böyle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı