Modemin internet ışığı yanmıyor

ilkay73

Decapat
Arkadaşlar masayı düzeltirken bir ses geldi, birden internet ışığı söndü, bi baktım bu aparat yamulmuştu;

IMG_2830.JPG

Bunu tornavidayla düzelttim fakat yine olmadı bütün kablolar yerinde ev telefonu da açık fakat aramıyor. Sorun sizce bundan mı yoksa splitterden mi kaynaklanıyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. İhtimal: O aparat hassas bir aparat yani zorlandıysa içerindeki RJ-11 temas noktaları artık temas etmiyor olabilir.
2. İhtimal: Aradaki kablo veya uçlarındaki RJ-11 kısımları hasar aldıysa artık temas etmiyor olabilir.

Kablonun sağlam yedeği var ise onu değiştirerek deneyin, eğer sorun devam ediyorsa elekrikçilerden yeni bir 3 lü telefon fişi alın.

1. İhtimal: O aparat hassas bir aparat yani zorlandıysa içerindeki RJ-11 temas noktaları artık temas etmiyor olabilir.
2. İhtimal: Aradaki kablo veya uçlarındaki RJ-11 kısımları hasar aldıysa artık temas etmiyor olabilir.

Kablonun sağlam yedeği var ise onu değiştirerek deneyin, eğer sorun devam ediyorsa elekrikçilerden yeni bir 3 lü telefon fişi alın.

Hocam internet kablosu ve aparatı değiştim düzeldi. Teşekkürler sizede.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı