Modemin kendini resetlemesi

necati.kagan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, modem kendini günde bir, iki defa kendini resetliyor. Oynadığım oyun itibarıyla beni çok etkiliyor. Sebebini ve çözümünü bilen var mı acaba? TTNET müşterisiyim.

Modem markası: Vestel DGW9000 12W 1.5a
İnternet hızım: 100 download 20 upload.

O zaman büyük ihtimale iki neden var. Birinci olası neden internet alt yapın bu hızı desteklemiyor olabilir. İkinci neden ise modemizin bu hızı desteklememesi olabilir. Ekstra ihtimal ise alt yapıda bir yerde gevşeme olması olabilir (Benzer bir sorunum daha önce bu şekilde çözülmüştü).

Araştırma yaparken şöyle bir yazıya denk geldim. Seninle benzer sorunları yaşıyor.

"Kesinlikle çok kötü bir modem. Kullanmaya başladığım ilk gün bile kendi kendini defalarca resetledi. Ortada hiçbir şey yokken wifi bağlantısını kesiyor. Açılması dakikalar sürüyor. Şu an en iyi ihtimalle günde 1 kere kendini resetliyor 1 kere wifi kestiği için ben reset atıyorum. İmkanınız varsa değiştirin."

O zaman büyük ihtimale iki neden var. Birinci olası neden internet altyapın bu hızı desteklemiyor olabilir. İkinci neden ise modemizin bu hızı desteklememesi olabilir. Ekstra ihtimal ise altyapıda bir yerde gevşeme olması olabilir (benzer bir sorunum daha önce bu şekilde çözülmüştü).

Araştırma yaparken şöyle bir yazıya denk geldim. Seninle benzer sorunları yaşıyor.

"Kesinlikle çok kötü bir modem. Kullanmaya başladığım ilk gün bile kendi kendini defalarca resetledi. Ortada hiçbir şey yokken Wi-Fi bağlantısını kesiyor. Açılması dakikalar sürüyor. Şu an en iyi ihtimalle günde 1 kere kendini resetliyor 1 kere Wi-Fi kestiği için ben reset atıyorum. İmkanınız varsa değiştirin."

Reset sorununun modeme gelen yeni güncellemeyle çözüldüğünü söylüyorlar fakat modemi nasıl güncelleyeceğimi bulamıyorum.

Reset sorununun modeme gelen yeni güncellemeyle çözüldüğünü söylüyorlar fakat modemi nasıl güncelleyeceğimi bulamıyorum.
"Bunun çözümünü destek kaydı açarak alttaki yazılımı değiştirmeye talep etmen gerekiyor.

Örnek :
DGW900 router cihazımın firmware : DGW9000-v4.1.0.61_22.02.14 sürümünü DGW9000-v4.2.0.36_23.01.2 sürümüne geçirmenizi istiyorum. Bu yazılım dışarda bulunmuyor otomatik olarak yazılım yükleniyormuş."

Onlarda çözmüyorsa en son çare router istemek yada kendiniz dışardan router almak.

"Bunun çözümünü destek kaydı açarak alttaki yazılımı değiştirmeye talep etmen gerekiyor.

Örnek:
DGW900 router cihazımın Firmware: DGW9000-V4.1.0.61_22.02.14 sürümünü DGW9000-V4.2.0.36_23.01.2 sürümüne geçirmenizi istiyorum. Bu yazılım dışarıda bulunmuyor otomatik olarak yazılım yükleniyormuş."

Onlarda çözmüyorsa en son çare router istemek ya da kendiniz dışarıdan router almak.

Destek kaydını siteden mi açacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı