Modemin Sadece Power Işığı Yanıyor

Hocam yaptım aynısını ama yine aynı tepki yok. Ben modemi Türk Telekom'dan aldım ve 4 sene oldu. Herhalde daha ilgilnemezler. Benim bunu düzeltme şansım var mı? Durduk yere bozuldu modem.
Hala telekomda iseniz değiştirirler. Değilseniz son çırpınış olarak modemi vidalarından söküp kıpırdartmadan sıcak üflemeli saç kurutma kaminesi ile kartın sağını solunu ortasını dengeli şekilde 1/2dk ısıtın (yakından).
Soğumasını 3/4dk bekleyip geri kapatıp açmayı deneyin. Açılırsa sorunun tekrarlaması mümkün, tekrarlarsa aynısını tekrarlamayın.

Reset deliğine 40sn civarı bastım, bunu da deneyin.

Denedim hocam. 1dkya yakın basılı tuttum ama tepki 0. Normalde reset tuşu yazılımsal sorunları çözer cihazı sıfırlar ama o tuşta tepki vermediğine göre donanımsal bir arıza oldu demek ki.

Bendeki modem de aynı ve 4 senelik, işlemci taraflarına su sıçratmıştım aynı duruma gelmişti sadece güç ışığı yanıyordu. 10-15 Dakika kadar kapalı tuttum modemi sonrasında düzeldi ve hala kullanıyorum o modemi. Modemden cızırdama sesi falan geliyor mu?

4-5 saat kapalı tuttum ama aynı sıkıntı yine var.

Hala Telekom'da iseniz değiştirirler. Değilseniz son çırpınış olarak modemi vidalarından söküp kıpırdartmadan sıcak üflemeli saç kurutma kaminesi ile kartın sağını solunu ortasını dengeli şekilde 1/2dk ısıtın (yakından).
Soğumasını 3/4dk bekleyip geri kapatıp açmayı deneyin. Açılırsa sorunun tekrarlaması mümkün, tekrarlarsa aynısını tekrarlamayın.

Türk Telekomdayım ama muhtemelen ücret isterler ve yeni modem verirler. Malum Türk Telekom'un müşterilere karşı tavrı belli. Onlara para vereceğime yeni modem alırım. Ama yarın içini açıp önerdiğiniz çözümü deneyeceğim. Olmazsa ya bir elektrikçi ya da bilgisayarcıya gidecek ya da yeni modem alınacak artık

Sözleşmenizi okuyun orada yazar değişip değişemeyecekleri.

Hocam okudum. Anladığım kadarıyla bize modemi hediye vermişler taahhüt karşılığı. Bugün uğradım zaten garanti süresi bittiği için değişim yapamayız diyorlar. Bilgisayarcılarada götürdüm cihaz tamamen ölmüş dediler. Yeni modem almam gerekiyor. Modem öneriniz var mı? Yada onun için ayrı bir konu mu açmam gerekli?

Yani direkt dediğimi alacaksanız önereyim. Almam derseniz yeni konu açıp bütçenizi de bildirip isteklerinizi yazıp öneri için açabilirsiniz.
Açık söylemek gerekirse Pazar günü sınavım var ve babamda Pazartesi Uzaktan Eğitime başlayacak. Bu yüzden internetten alıp siparişi bekleme şansım yok. Burda bugün bulabildiğim ve yarın hemen alabileceğim 2 model var. ZyXEL VMG3312-T20A ve TP-Link TD-W9960. Sizin öneriniz hangisi olur? Çok farklı bir modelde önerirseniz bulamaya çalışırım. Bütçe olarak Max 350 TL çıkartabilirim. Evdeki internetimin altyapısı da VDSL ve hızım 50 Mbps.

Yeni konular

Geri
Yukarı