Modemin yeri nasıl değiştirilir?

Power kablosu prizin olduğu heryere taşınabilinir, ancak dsl kablosu yani telefon kablosu evin neresinde çıkıyorsa orada modemi konumlandırmak her zaman daha iyi olacaktır. Çünkü evin içerisinde sıva üstünden yani açıktan kablo uzatmak kötü bir görüntüye sebep olur. Kablo kanalı kullansanız dahi kabloyu uzatmadan yerinde kullanmanıza göre kötü görüntüye sebep olacak. Ayrıca modemi odanın içerisinde kasaya ya da bilgisayarı kullandığın yere yakın konumlandırman için de oldukça kablo uzatmayla uğraşacaksın. Tavsiyem kablosuz alıcı satın alman, masaüstünü de ileride aynı şekilde kullanman olur. Eğer evin başka bir yerinde duvardan dsl yani telefon kablosu çıkışı varsa oraya da konumlandırabilirsin. Ayrıca Ethernet kablosunu da modemden alarak duvarın içinden geçirme şansın varsa bilgisayarının olduğu yere uzatabilirsin, aynısını kendi evimde yapmıştım, eğer yoksa yine dışarıdan uzatmanı önermem ki karşı oda diyorsun oldukça uzun ve çirkin bir kablo kargaşası olacak...

Şu anda sizin için en uygun çözüm modemden bilgisayarınıza kadar yetecek ölçüde CAT6 Ethernet kablosu almak ve kablonun kötü görüntüsünü saklamak için uygun ölçüde kablo kanalı almak gibi duruyor hocam. Kablo kanalını duvarın ve tavanın kesiştiği noktalardan odanıza kadar düzgün çekip içinden de CAT6 kablosunu geçireceksiniz. Modemin arkasında mavi hariç herhangibir Ethernet girişine aldığınız kabloyu takıp diğer ucunuda bilgisayarına takın kullanmaya başlayın.

Modemin yerine alıştıysanız ek ethernet kablosu ile modemden uzatmanızı öneririm.
Alışmak değil, taşıyamamak. Ethernet kablosunuda düşündüm ek olarak ama hep yerden sürüne sürüne gideceği için ailem izin vermedi.
En iyisi koridara taşımayı denemek. İnşallah olur. Oradan da ek ethernet alırım artık. Herkese teşekkürler

Alışmak değil, taşıyamamak. Ethernet kablosunuda düşündüm ek olarak ama hep yerden sürüne sürüne gideceği için ailem izin vermedi.
En iyisi koridara taşımayı denemek. İnşallah olur. Oradan da ek ethernet alırım artık. Herkese teşekkürler
Yapma, kablo da, kablo kanalı da çirkin bir görüntü oluşturur. Ne güzel monteli modeminiz varmış. Kablosuz kullan, laptopu da istediğin yerde kullanma imkanın olur. Usb wierless alıcılar fazlasıyla işini görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı