Modemin yerini değiştirmek

fatihtgr

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar ben modemi salondan odama alacağım. PC salonda iyi çekmiyor, Kablo da çekemiyor kötü oluyor bu yuzden modemi yanıma almak istiyorum. Yalnız burada telefon fişi var. Duyduğuma göre telefon fişinden bağlanılıyormuş ama işte onu aktif etmemiz gerekiyormuş diye duydum. Bir de apartmandan kablosunu bulmamız gerekmiş zart zurt ayarlamamız gerekmiş. Bir de modemi direkt odama alsam diyelim ki telefon fişi oluyor hiçbir sorun yok, herhangi bir sıkıntı olur mu? Modemi direkt taşısam olur mu? Yorumları cevaplayan herkese teşekkür eder saygılar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolarla birlikte taşırsanız sıkıntı olmaz hocam telefon fişini falan bilmiyorum fakat ben çok kez denedim size tavsiyem önünde bir nesne olmasın.

Daire gelen, duvardaki hatlar aşağıda ayni Kabinet'e bağlı ise, istediğiniz gibi taşıyabilirsiniz.
Genel de mütaitler, masraftan kaçmak için, tek telefon(internet) hattı çekiyorlar büyük ihtimalle sizin de bu gibi bir durum söz konusu olacaktır.

Merhabalar arkadaşlar ben modemi salondan odama alacağım. PC salonda iyi çekmiyor, kablo da çekemiyor kötü oluyor bu yuzden modemi yanıma almak istiyorum. Yalnız burada telefon fişi var. Duyduğuma göre telefon fişinden bağlanılıyormuş ama işte onu aktif etmemiz gerekiyormuş diye duydum. Bir de apartmandan kablosunu bulmamız gerekmiş zart zurt ayarlamamız gerekmiş. Bir de modemi direkt odama alsam diyelim ki telefon fişi oluyor hiçbir sorun yok, herhangi bir sıkıntı olur mu? Modemi direkt taşısam olur mu? Yorumları cevaplayan herkese teşekkür eder saygılar dilerim.

Öncelikle modeminize internet hattı telefon yani ADSL'ya da VDSL ile geliyorsa muhtemelen sizin odadaki telefon hattı aktiftir.

Modemi takıp kullanabilirsiniz.

Modemin şu anda bağlı olduğu portun modemin ve sizin odadaki telefon soketi dediğiniz girişin görsellerini atarsanız bakalım.

Salondaki DSL kablosunu odana kadar uzatma şansın varsa sıkıntısız kullanabilirsin. Onun haricinde dediğin prizler aktifse oradan da kablo çekebilirsin. Fakat sanırım paralel bağlantı gibi sıkıntılar oluyor hat kopuyor. Ben en son 2016 gibi o prizlerden DSL kablosu uzatıyordum ve internetimde kopmalar oluyordu. Daha sonra direkt kutudan binama kablo çekti TT ekipleri.

Bu arada konudan bağımsız @Alfa Prime hocam sizinki gibi bir pp yi nasıl yapabilirm? Sanırım bir sitesi vardı fakat bulamadım 😁

Salondaki DSL kablosunu odana kadar uzatma şansın varsa sıkıntısız kullanabilirsin. Onun haricinde dediğin prizler aktifse oradan da kablo çekebilirsin. Fakat sanırım paralel bağlantı gibi sıkıntılar oluyor hat kopuyor. Ben en son 2016 gibi o prizlerden DSL kablosu uzatıyordum ve internetimde kopmalar oluyordu. Daha sonra direkt kutudan binama kablo çekti TT ekipleri.

Bu arada konudan bağımsız @Alfa Prime hocam sizinki gibi bir pp yi nasıl yapabilirm? Sanırım bir sitesi vardı fakat bulamadım 😁

Yeni konu açın orada cevaplıyayım. Adminler ban atıyor sonra :D

Geri
Yukarı