Çözüldü Modemin Yerini Değiştirmek İçin Kablo

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

InternetciMen

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Modemim eski bakır kablolarla bağlı ADSL veya yavaş değil. Yerini değiştirmek istiyorum fakat kablo kısa. O kabodan bulmak istiyorum fakat dandik olmaması gerek ve 10 metre olması gerek. Bunu da hesaba katın hızı yüksek olacağı için.(100Mbps) Bilgili kişiler yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:
Çözüm
Bencede yoksa alacaktımda hız vb. çok gerektiği için ve TV'nin oldugu yerde çoklayıcı olduğu için TV neredeyse modem orada ve benden uzak.

İstersen CAT6 kablo çekebilirsin modemin Ethernet portundan uğraşmak istemezsen sanırım bir de dönüştürücü alman lazım uzatman için kabloyu yukarıda bir arkadaş yazmıştı.
Bencede yoksa alacaktımda hız vb. çok gerektiği için ve TV'nin oldugu yerde çoklayıcı olduğu için TV neredeyse modem orada ve benden uzak.

İstersen CAT6 kablo çekebilirsin modemin Ethernet portundan uğraşmak istemezsen sanırım bir de dönüştürücü alman lazım uzatman için kabloyu yukarıda bir arkadaş yazmıştı.

Çözüm
İstersen CAT6 kablo çekebilirsin modemin Ethernet portundan uğraşmak istemezsen sanırım bir de dönüştürücü alman lazım uzatman için kabloyu.

Yok direk çoklayıcıdaki eski kabloyu çıkarıp ona bağlarım öyle olur.

Bir de PC'de Ethernet portu yok laptopda
Arkadaşlar konuyu kapatıyorum ya teknik servisi arayacağım ya da kendim alıp deneyeceğim iyi günler.

Yok direk çoklayıcıdaki eski kabloyu çıkarıp ona bağlarım öyle olur.

Bir de PC'de Ethernet portu yok laptopta

O da olur güzel fikir RG6 kablolar işe yarar gibi geliyor ama bende ayın 2'sinde başladım kullanmaya yeniyim daha Kablonet'te hani özel kablolarının olduğunu düşünmüyorum internet içinde TV icinde aynı tür kablo kullanıldı sadece nettekilerin kalitesini bilmiyorum.

O da olur güzel fikir RG6 kablolar işe yarar gibi geliyor ama bende ayın 2'sinde başladım kullanmaya yeniyim daha Kablonet'te hani özel kablolarının olduğunu düşünmüyorum internet içinde TV icinde aynı tür kablo kullanıldı sadece nettekilerin kalitesini bilmiyorum.

Ayn benim aklımdada o kaldı neyse ben denerim sonra olmazsa teşekkür ederim desteğin için teknik servise derim.

Geri
Yukarı