Modemin yonga seti hangi marka olmalı?

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. TT fiber altyapısı kullanmaktayım. Sanırsam modem kaynaklı kablolu kablosuz bağlantı problemleri (ping, buffering, loss) yaşıyorum, maalesef başka modemle test etme şansım olmadı. Yeni bir router alacağım, bu Router'ın yonga setini Intel Dual Core mi? Yoksa MediaTek MT7621a mi alsam? Bahsettiğim sorunlar ortadan kalkar? Sizin önerdiğiniz router var mıdır? Benim aklımda Keenetic viva ya da TP-Link AX53 vardı. Hangisini almalıyım ve neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Qualcomm ve Mediatek yongalarının performansları iyi. Qualcomm yongalar daha uzun ömürlü

Bu bahsettiğin sorunlar internet sağlayıcısı kaynaklı. İyi modem alsan da yaşamaya devam edersin.
Hayır hocam gerekli testleri teknik ekiple beraber sağladık Gpon’a ulaşan internette hiçbir sıkıntı görünmüyor. Modem (yonga seti) kaynaklı bir sıkıntım olduğunu düşünüyorum. Bağlantım stabil çalışmıyor. Bazen değerlerim çok iyiken bazende çok kötü olabiliyor. Birde kablosuz bağlantıda kesilmeler olduğuna göre bence net modem kaynaklı.

@feneresevdalı Qualcomm ve Broadcom yongaya sahip AX router önerisi yapar mısın kral? Birde intel dual core yongaya sahip AX router alınmaz mı sence?

Geri
Yukarı