Modemlerin yaydığı radyasyon

HasanPotter

Hectopat
Babam durmadan modemin çok radyasyon yaydığından bahsediyor. Yerini falan değiştiriyor ve bıktırdı bu iş. Modemimin modeli Huawei HG255S. Modem bilgisayarın yanında. Modemler çok mu radyasyon yayıyor veya bilgisayardan fazla mı yayıyor? Yoksa babam bu işi çok mu kafaya takıyor?

Babam durmadan modemin çok radyasyon yaydığından bahsediyor. Yerini falan değiştiriyor ve bıktırdı bu iş. Modemimin modeli Huawei HG255S. Modem bilgisayarın yanında. Modemler çok mu radyasyon yayıyor veya bilgisayardan fazla mı yayıyor? Yoksa babam bu işi çok mu kafaya takıyor?
Bir caddede yürüdüğünde ortalama en az 50 tane modemin sinyali arasından geçtiğini garanti edebilirim. Sağlığı etkileyecek şekilde yaysalar çok önceden tespit edilirdi.

WiFi sinyallerinin yaydığı radyasyon cebinizdeki cep telefonundan çok daha az seviyede ve çok daha az zararlı. Özellikle birde telefonu kasıklarımızın hemen yanındaki cepte taşıdığımızı düşünecek olursak, kararı babanız versin.

Cep telefonundan daha az radyasyon seviyesine sahipler. O zaman babanız bunu bilseydi şu an cep telefonu kullanmıyor olurdu. Yanlış anlaşılmasın bu dediğim. Bunu bir şekilde anlatın babanıza.

Benim ailemde de var bu problem. Geceleri Wi-Fi'yi kapama çabaları vs. kullandıkları telefonların yaydığı radyasyonun bilgisine sahip olsaydılar, Wi-Fi'ye ses çıkaracaklarını zannetmiyorum.

Hücreselim mevcut wi-fi kapamak çözüm degil :). Kaldı ki ben uyurken de salonda ayak sesleri duyup gecenin 2-3 ünde kalkıp kapadıklarını bilirim.
Uyurken ayak sesleri duymak mı? 🤔
O halde harcadığı elektrikten şüphe ediyorlar.
Ek olarak şunu da diyeyim;
Telefonlardaki GPS, GSM, Wi-Fi vesaire bu tür hizmetler, o masum modeminizin tek Wi-Fi hizmetinden daha zararlı. Bunlar bir arada duruyor telefonda. Modemde ise sadece Wi-Fi var. (Modemden modeme değişiyor.)

Radyasyon oluşturur. İyonlaştırıcı özelliği yoktur. Nükleer santral faciası sanıyor insanlar. Korkulan radyasyon iyonlaştırıcı olandır. Etrafımızda onlarca kaynaktan, çeşit çeşit frekanslarda dalgalar yayılıyor. O kadar şeyin içinde bir modemin derdine düşmem ben. :) Dokularda emildiği zaman ısı yaratır bu dalgalar. Modeme sarılıp gezmiyorsak 7/24, dokularda önemli bir ısı değişimi yaratmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı