Moderatörler konu başlıklarına müdahale edebilmeli

xakiran

Hectopat
Uzun bir süredir Technopat Sosyal'de sadece konu içeriği ve cevaplar için imla düzenlemesi yapılıyor. Kasıtlı olarak konu başlığına müdahale edilmeyerek açılan konular sadece rapor edildiği takdirde düzeltiliyor. Uygulanan bu uygulamanın mantıksız olmasının yanı sıra Technopat Sosyal'in arama motorlarında öne çıkabilmesi için de konu başlıklarının düzgün bir Türkçe'ye sahip olması gerekiyor.

1662538070237.png

1662823438338.png

1662984375592.png

Bu şekilde kasıtlı olarak açılan fakat rapor edildiği için düzeltilen daha birçok konu var. Moderatör ekibinin sürekli olarak hata yaptığını düşünmüyorum ki birkaç ay önce artık konu başlıklarına müdahale edilmeyeceğine dair bir konu açılmış.

Bu şekilde kasıtlı olarak açılan
Kimse kasıtlı olarak başlıkları bu şekilde açmaz. Konuyu onaylayan moderatör o an düzenlemeyi unutmuş olabilir veya yeni moderatörlüğe başlayan kişinin acemiliğine ve dikkatsizliğine denk gelmiş olabilir.

Modlar konu başlıklarına müdahale edebiliyor zaten bu başlıkları görürse. Fakat burda her daim yapılması gereken konu başlığı hatalıysa raporlanması.

Türkçe'ye sahip olması gerekiyor.
Türkçe'ye (n)
Türkçeye (y)

Ayrıca konu başlıklarına yetkililer müdahale edip gerekli düzenlemeleri yapıyor. Özellikle ikinci ekran görüntüsündeki Mustafa'nın konusu 5 saniye falan o şekilde kalmış, hızlı SS alma yarışması falan mı yapıyorsun? Moderatörlerin hatalarını ararken çok yorulmuyorsunuzdur umarım.

Uzun bir süredir Technopat Sosyal'de sadece konu içeriği ve cevaplar için imla düzenlemesi yapılıyor. Kasıtlı olarak konu başlığına müdahale edilmeyerek açılan konular sadece rapor edildiği takdirde düzeltiliyor. Uygulanan bu uygulamanın mantıksız olmasının yanı sıra Technopat Sosyal'in arama motorlarında öne çıkabilmesi için de konu başlıklarının düzgün bir Türkçe'ye sahip olması gerekiyor.

Eki Görüntüle 1510038

Eki Görüntüle 1514000

Eki Görüntüle 1515760

Bu şekilde kasıtlı olarak açılan fakat rapor edildiği için düzeltilen daha birçok konu var. Moderatör ekibinin sürekli olarak hata yaptığını düşünmüyorum ki birkaç ay önce artık konu başlıklarına müdahale edilmeyeceğine dair bir konu açılmış.
Zaten müdahale edebiliyorlar. Benim bir konumun başlığını onaydan önce değiştirmişlerdi.

@Emre C @Hielah son zamanlarda rapor edilmediği takdirde uzun bir süre boyunca düzeltilmeyen birçok konu başlığına ve bu konuya denk geldiğim için bu şekilde bir konu açma gereği duydum:
Yukarıda yer alan konudaki gibi bir bir işleyiş şu anda yok ise dikkatsizce onaylanan konular için rapor butonunu kullanacağız o zaman.

Moderatör ekibinin açığını yakalamak gibi bir derdim yok, aksine imla kuralları konusunda bu kadar katı olan bir forumda oluşan rahatsızlığımı dile getirdim.

Geri
Yukarı