Moderatörün Keyfi Yasaklama Yapması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CS Relboron

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Merhaba, dün akşam saatine kadar 3 günlük bir kısıtlama almıştım. Daha önce de uyarılar almıştım ve haksız olduğum, yazım yanlışı yaptığım hiçbir konu için itiraz etmedim. Fakat aldığım bu uyarı ve yasaklama bana hiçbir şekilde haklı bir sebep gelmedi.
Yasaklamayı aldığım gün yani 27.03.2023 tarihinde açılan konu ve konuya benim yazdığım cevap şu şekilde;

konu1.JPG

Konuya bu cevabı yazdıktan sonra resimde de gördüğünüz üzere bir kullanıcı yorumuma kahkaha emojisi attı. Konu bu şekilde ilerlerken kahkaha emojisi atan arkadaşa, Komik olan nedir? Şeklinde cevap yazdım. Bu cevabı yazmamım sebebi eğer yanlış düşündüğüm, yönlendirdiğim bir şey var ise onu öğreneyim ki gerekirse mesajımı düzenliyeyim ya da arkadaşa açıklamasını yapayım. Hoş, ne şekilde olursa olsun yine de kahkaha emojisi atılacak bir durum yok fakat yine de sebep öğrenmek istedim.
Sonuç olarak bu sebebi sormam, konuyla doğrudan doğruya bağlantılı. Çünkü ifadeyi atan arkadaş, şu şu sebepten bu ifadeyi attım dese konuyla bağlantılı olarak konuşma bu şekilde devam edecek. Yani ben burada "Günaydın ne haber" gibi bir şey yazmıyorum ya da arkadaşa "Yarın havalar nasıl? " diye sormuyorum, konunun akışını bozacak.
Peki neden 3 günlük bir yasaklama aldın? Der gibisiniz. İşte tamamen bu sebepten. "Komik olan nedir? " Yazdığım için gereksiz mesaj diye yasaklama aldım. Yasaklama bildirimi şu şekilde;

Ekran Alıntısı414.JPG

Hadi bu kısıtlamayı aldım, bir de baktım ki 3 günlük bir kısıtlama verilmiş. Akabinde Rapor kısmından Moderasyon ekibine cevap yazdım. Cevabımda; çok normal bir mesajıma kahkaha emojisi atıldığı için, bunun sebebini sorduğumdan dolayı neden 3 günlük bir yasaklama alıyorum? Moderasyon ekibindeki herhangi birinin bana bir garezi mi var diye yazıp gönderdim.
Gelen cevap;

3321.JPG

Ben burada bir çıkarım olduğu veya bir kazanç sağladığım için değil, hem vaktimi keyifli geçirdiğim, bu sırada bir şeyler öğrendiğim, bir yandanda kendi bildiklerim ile insanlara yardımcı olabildiğim için duruyorum. Burada herhangi bir konuda çok bilgi sahibi ve tecrübeli insanlar var. Bir o kadar da buradan bilgi almak isteyen insanlar. Benim elimden bu keyifli vaktimi böyle boş bir sebepten üstelik 3 gün boyunca almak bana çok adaletli gelmiyor.

Merhaba,

Konu ile bağlantısı bulunmayan tüm mesajlar gereksiz mesaj olarak değerlendirilmektedir. Konu bütünlüğü bozulacağı için ve konu dışı tartışma çıkararak konu sahibinin konusu gereksiz yere meşgul edileceği için bu tür tartışmalara izin vermemekteyiz.

Uyarınızın 3 gün olmasının sebebi ise daha önceden de gereksiz mesaj uyarısını fazlasıyla almış olmanız, 10. uyarı itibariyle gereksiz mesaj uyarısı ceza süresi 3 gün olmaktadır.

İyi Sosyaller.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı