Modlanmış Windows kullanılır mı?

Problem RAM ise Mem Reduct programını kullanabilirsiniz ben şuan aktif olarak kullanıyorum arkada açık duruyor.
Hocam Ram açısından çok sorunum yokta işlemci için sorun var, işe yarar hizmetler bazen işlemciyi sömürüyor.

Kendin optimizasyon yapabilirsin. Benimki şu an boşta 0.9 GB RAM kullanıyor.
Hocam sorun Ram çok problemim yok, asıl problem işlemci ile.

Ben demiyor kanka, diğer konular da öyle söylentiler var, bana niye açıklıyorsun ki :d

Usta stabil dediğim, hizmetler Ram'i daha az kullanıyor gibi, şuan boşta %30 kullanılıyor, diğer konularda %23, %25 kullanıldığını söylüyorlar.
Ram kullanımı düşürmek istiyorsan ccleaner kullan işe yarıyor ben kullanıyorum para verme Free Plan'da iyi.

Güvenlik vs. takıntınız yok ise problem oluşturabilecek bir durum yok. Şahsen ReviOS güncel halini kullanıyorum hem geçikme, hem performans tarafında etkisi çok. Tabii bunun yanında düzenlenmiş Power ayarı ekleyince mis gibi oluyor. Dualboot olarak kullanıyorum ve hem oyun hem internette takılırken bir problem yaşamadım son 2 senedir. Birçok düzenlenmiş ISO ve kendi düzenlediğim ISO'ları kullandım şahsen NTLite Pro sürümü yok ise düzenleme işlemleri zevkli ve yeterli olmuyor gibi geliyor çok fazla deneme yanılma yaptım izleyerek/öğrenerek fakat düzenlenmişler kadar geçikme ve performansı yakalayamadım.

Kullandığım düzenlenmiş ISO'lar: Ghost Spectre, ReviOS, AtlasOS, FoxOS, ggOS.
Hangisi daha iyi vs. soracak olursanız İlk üç seçeneğim yukardaki gibi. Ha 1 olarak Ghost Spectre deyip neden kullanmıyorsun diye soracak olursanız şahsen benim kullanımımda bir süre sonra yavaşlamalar oluyor garip şekilde ama ReviOS'da olmuyor.

Bunlara ek olarak artık Playbook ve AMI Wizard kullanımı oluştu Windows tarafından gelecek davalara karşın fakat önermiyorum şu an için. Birkaç ay sonra daha stabil ve düzgün çalışacaktır.

Hem düzenlenmiş kullanıp hem biraz daha güvende hissetmek istiyorsanız güncel bir AV ve şifreleriniz için tarayıcıya değil Bitwarden üzerinde kaydedip ve uygulamayı şifreleyerek ve bu şifreyi bilgisayarda tutmayıp fiziksel olarak ya da ezberinizde tutarak ekstralar ile uğraşabilirsiniz. İnternet alışverişlerinde ise Sanal Kart kullanmakta seçenekler arasında.

Ram kullanımı düşürmek istiyorsan ccleaner kullan işe yarıyor ben kullanıyorum para verme Free Plan'da iyi.
Hocam Ram az da olsa var da, asıl sıkıntı işlemci.

Güvenlik vs. takıntınız yok ise problem oluşturabilecek bir durum yok. Şahsen ReviOS güncel halini kullanıyorum hem geçikme, hem performans tarafında etkisi çok. Tabii bunun yanında düzenlenmiş Power ayarı ekleyince mis gibi oluyor. Dualboot olarak kullanıyorum ve hem oyun hem internette takılırken bir problem yaşamadım son 2 senedir. Birçok düzenlenmiş ISO ve kendi düzenlediğim ISO'ları kullandım şahsen NTLite Pro sürümü yok ise düzenleme işlemleri zevkli ve yeterli olmuyor gibi geliyor çok fazla deneme yanılma yaptım izleyerek/öğrenerek fakat düzenlenmişler kadar geçikme ve performansı yakalayamadım.

Kullandığım düzenlenmiş ISO'lar: Ghost Spectre, ReviOS, AtlasOS, FoxOS, ggOS.
Hangisi daha iyi vs. soracak olursanız İlk üç seçeneğim yukardaki gibi. Ha 1 olarak Ghost Spectre deyip neden kullanmıyorsun diye soracak olursanız şahsen benim kullanımımda bir süre sonra yavaşlamalar oluyor garip şekilde ama ReviOS'da olmuyor.

Bunlara ek olarak artık Playbook ve AMI Wizard kullanımı oluştu Windows tarafından gelecek davalara karşın fakat önermiyorum şu an için. Birkaç ay sonra daha stabil ve düzgün çalışacaktır.
Hocam güvenlik takıntım az var, peki hocam ReviOS'abir bakayım.

Kullanım amacınıza bağlı. ReviOS kullanıyorum 2019 yılından beri. Tüm sürümlerini kullandım. Bir kere geçince stock Windows ile nasıl bir işkence çektiğimi anladım. Bu saatten sonra hiçbir güç bana stock Windows kullandırtamaz.

Hocam güvenlik takıntım az var

Güvenlik takıntınız ciddi dereceye ulaşırsa zaten Windows kullanmazsınız. Virüs bulaşmasa bile sizden almadıkları bilgi yok. Telemetrinin işletim sistemi çünkü. Linux kullanırsınız.

Hocam Ram az da olsa var da, asıl sıkıntı işlemci.

Hocam güvenlik takıntım az var, peki hocam ReviOS'abir bakayım.
Hocam yorumumu düzenleyip son bir paragraf ekledim onu da okursunuz güvenlik tarafında. Tabii deneyin çünkü her ISO ne kadar düzenlenmiş olursa olsun her sistemde aynı performansta çalışmıyor fakat ReviOS daha stabil ve düzgün çalışıyor diğerlerine göre. Ekstra bir ayar yapmanıza gerek yok Ghost Spectre gibi uğraşacağınız ek ayarda yok hem kolay hem kısa sürede normal kullanıma geçebiliyorsunuz.

Kullanım amacınıza bağlı. ReviOS kullanıyorum 2019 yılından beri. Tüm sürümlerini kullandım. Bir kere geçince stock Windows ile nasıl bir işkence çektiğimi anladım. Bu saatten sonra hiçbir güç bana stock Windows kullandırtamaz.

Güvenlik takıntınız ciddi dereceye ulaşırsa zaten Windows kullanmazsınız. Telemetrinin işletim sistemi çünkü. Linux kullanırsınız.
Hocam oyun için kullanacağım, güven takıntım Steam hesabı yüzünden, Steam hesabı olamasa umrumda olmaz güvenlik vs. Format atar geçerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı