Modlu ekran kartları nasıl anlaşılır?

slymnclk21

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523187011
Bildiğiniz üzere piyasada modlanmış ekran kartları çoğaldı, peki bunların modlu olup olmadığını nasıl anlarız?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU-Z üzerinden BIOS sürümüne bakılabilir. Ayrıca normal çalışma frekanslarının üstüne çıkar bu kartlar, oradan da çok rahat anlayabilirsiniz.
GPU-Z örnek foto;
gpu-z.gif

BIOS Version yazan kısım BIOS versiyonunu belirtir. GPU Clock ve Memory Clock değerlerini de karşılaştırabilirsiniz.
Unutmayın, kart yükteyken daha yüksek frekanslara yükselebilir, örneğin bu kart 2000 MHz seviyesine çıkıyor.
Önemli olan burada gözüken değerlerin aynı olması.

Sanırsam bu arkadaş şeyi diyor. Aliexpress'ten kart alacak. Bazı kartlar değişik olabiliyor. Mesela GTX 1050, GTX 550 çıkıyormuş diye biliyorum. Bunu nasıl önleriz demek istemiş olabilir.

Sanırsam bu arkadaş şeyi diyor. Aliexpress'ten kart alacak. Bazı kartlar değişik olabiliyor. Mesela GTX 1050, GTX 550 çıkıyormuş diye biliyorum. Bunu nasıl önleriz demek istemiş olabilir.
Aynen öyle :D GTX 750 aldım Aliexpress'ten şimdi kontrol edecem.
GPU-Z üzerinden BIOS sürümüne bakılabilir. Ayrıca normal çalışma frekanslarının üstüne çıkar bu kartlar, oradan da çok rahat anlayabilirsiniz.
GPU-Z örnek foto;
Eki Görüntüle 294762

BIOS Version yazan kısım BIOS versiyonunu belirtir. GPU Clock ve Memory Clock değerlerini de karşılaştırabilirsiniz.
Unutmayın, kart yükteyken daha yüksek frekanslara yükselebilir, örneğin bu kart 2000 MHz seviyesine çıkıyor.
Önemli olan burada gözüken değerlerin aynı olması.
Ekran Alıntısı.PNG Bu şekilde frekans değerleri uyuşuyor.

Konuyu hortlatıyorum@@slymnclk21 2. el aldım oyuna gırınce sinyal gıdıyoer gırmeden FPS'i 30A bayağı alttlara cekersem gitıyor sizce BIOS'umu değiştirilmiş

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,3 KB · Görüntüleme: 264

Geri
Yukarı