Çözüldü Modlu Minecraft kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Mrcon223

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
Minecraft'ı normal oynadığımda hiç sorun yok fakat 60-70 mod yüklüyorum çok drop oluyor. 1.12.2 oynuyorum modluda OptiFine kurdum. TL'den modlu oynuyorum modluda 1 FPS'e düşüyor. Modsuz Minecraft:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem:
MX 330 i5 1035G1 1.00GHz 8 GB RAM 5 GB Minecraft'ta verdim.

Modsuzda optifina yok.

Çözüm
Bu kadar fazla modda drop yemeniz bence normal bir durum. Bu kadar fazla mod çok fazla RAM'e yüklenir ve cihazınızı zorlar. Ek olarak chunkları 32'de tutmayın 8 veya 10 yeterli olacaktır. 32 chunk Minecraft haritasının büyük bir kısmını yüklemeye çalıştığı için çok zorlar cihazınızı.

Ek olarak F3 bilgilerinize baktığımda oyunu MX 330 ekran kartı yerine Intel ekran kartıyla açmışsınız, oyunun başlatıcısına sağ tıklayıp "yüksek performanslı grafik işlemci ile çalıştır" butonu ile çalıştırıp üstte dediğim unsurlara dikkat ederseniz probleminiz çözülecektir.
Minecraft'ı normal oynadığımda hiç sorun yok fakat 60-70 mod yüklüyorum çok drop oluyor. 1.12.2 oynuyorum modluda OptiFine kurdum. TL'den modlu oynuyorum modluda 1 FPS'e düşüyor. Modsuz Minecraft:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem:
MX 330 i5 1035G1 1.00GHz 8 GB RAM 5 GB Minecraft'ta verdim.

Modsuzda optifina yok.
MX330 yerine Intel UHD Graphics kullaniyor. Bir de daha fazla RAM vermeyi deneyin.

ayrıca decocraft gibi modları yüklediğimde 120 fps alıyordum 10 fpsye düşüyor ama artık decocraft bile yüklü durmuyorken 1 fps alıyom
Önceki sayfada bulunan mesajımda "yüksek performanslı grafik işlemci ile çalıştır" ayarını uygulayıp dener misiniz?

Bu kadar fazla modda drop yemeniz bence normal bir durum. Bu kadar fazla mod çok fazla RAM'e yüklenir ve cihazınızı zorlar. Ek olarak chunkları 32'de tutmayın 8 veya 10 yeterli olacaktır. 32 chunk Minecraft haritasının büyük bir kısmını yüklemeye çalıştığı için çok zorlar cihazınızı.

Ek olarak F3 bilgilerinize baktığımda oyunu MX 330 ekran kartı yerine Intel ekran kartıyla açmışsınız, oyunun başlatıcısına sağ tıklayıp "yüksek performanslı grafik işlemci ile çalıştır" butonu ile çalıştırıp üstte dediğim unsurlara dikkat ederseniz probleminiz çözülecektir.
modluda grafikleri kötüde oynuyorum chunklar 8 vb.

teşekkürler oyunum 100-120 fps oldu.

Geri
Yukarı