Modlu Windows kullanılır mı?

Merthella

Hectopat
Makaleler
2
Size birkaç sorum olacak.

1-) Gerçekten performanslı mı?
2-) Hangi modlu Windows10.
3-) Kredi kart vb çalıyorlar mı?
4-) Kurduktan sonra ne yapmalıyım.

Size birkaç sorum olacak.

2-) Hangi modlu Windows10.
3-) Kredi kart vb çalıyorlar mı?
4-) Kurduktan sonra ne yapmalıyım.
1-) Kurduğun modluya bağlı.
2-) Önermiyorum.
3-) İçine virüs, keylogger koymuşlarsa çalabilirler.
4-) Bilmiyorum.
Modlu Windows 10 kullanmanı önermiyorum. İçinde virüs, keylogger olabilir ve son güncellemeleri almayabilir. Güvenlik açıkları olabilir. Bunun yerine Windows 10 Home kurarak ve SSD yoksa SSD takviyesi yaparak sistemi hızlandırabilirsiniz.

1- Kullandığına göre değişir ama açılış hızı dışında çok bir farkını görmedim. O da atıyorum 10 saniyeden 8 saniyeye indirme şeklindeydi.
2- Daha hangisi olacağını bile bilmiyorsun. Bu yüzden tavsiye etmem.
3- Çoğunlukla hayır. Düzgün yerlerden indirirsen olmaz. İngilizce ve bilindik yerlerden bahsediyorum. Bu konuda Türkçe hiçbir indirme sitesine güvenmem ben. Bir arkadaşım kendi bile yapmıştı. Genel olarak bilindikler kadar derin olmasa da güzellikleri vardı.
4- Kurduktan sonra sürücüleri yükleyip normalde ne yapıyorsan onu yapacaksın.
Ama dediğim gibi konuya hiç hakim değilsin. Linux gibi bir şey desek yeri aslında. Resmi şekilde yayınlanmıyor oluşu da çok rahat şekilde al, şunu kullan demeyi engelliyor. Sen muhtemelen performans için istiyorsun. Tatmin edici performans farkı oluşturanı görmedim ben. Kısacası senin yerinde olsam bildiğimden şaşmazdım. Bak ben bile arkadaşımın modladığını kullanmıyorum. Güvenmemek değil ama normali varken aslında hiç bilmediğin bir şey kullanmak bana saçma geliyor.

Windows 10 LTSC kullanabilirsin. Temiz kurulum ile kurulunca Windows'un varsayılan uygulamaları yüklenmiyor ve daha stabil ve performanslı çalışıyor. (Ancak 1809 versiyonunda. İlerleyen aylarda 1909 çıkacak LTSC'de versiyonlar yavaş geliyor ancak bir sıkıntı yaşatmaz diye düşünüyorum.)
Güvenlik güncelleştirmelerini alıyor.

Son düzenleme:
Aman aman bir performans farkı olduğunu zannetmiyorum.
2-) Hangi modlu Windows 10?
Modlu Windows 10'lar resmi Windows sürümleri olmadığı için hiçbiri. Microsoft'un sitesinden indirdiğiniz Windows 10'u gereksiz hizmetleri kapatıp bazı ayarlar yaparak hızlandırabilirsiniz.
3-) Kredi kart vb. çalıyorlar mı?
Bu konuyla ilgili %100 garanti veremeyiz. Hangi dağıtımı kullandığınıza göre değişir ama 3. parti Windows sürümlerinin hiçbiri resmi Microsoft sürümü olmadığından virüs, keylogger vb. entegre edilmiş olabilir.
4-) Kurduktan sonra ne yapmalıyım?
Normal Windows kurduktan sonra ne yapıyorsanız onları yapacaksınız. Sürücü kurulumu, yazılım kurulumu...

Aman aman bir performans farkı olduğunu zannetmiyorum.

Modlu Windows 10'lar resmi Windows sürümleri olmadığı için hiçbiri. Microsoft'un sitesinden indirdiğiniz Windows 10'u gereksiz hizmetleri kapatıp bazı ayarlar yaparak hızlandırabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili %100 garanti veremeyiz. Hangi dağıtımı kullandığınıza göre değişir ama 3. parti Windows sürümlerinin hiçbiri resmi Microsoft sürümü olmadığından virüs, keylogger vb. entegre edilmiş olabilir.

Normal Windows kurduktan sonra ne yapıyorsanız onları yapacaksınız. Sürücü kurulumu, yazılım kurulumu...

Önceden hepsini yapmıştım :) viritualbox a ghostmods 1909 Windows 10 RAM olarak 5GB verdim 21'ini kullandı şimdi revios deneyeceğim bana revios güvenilir geldi.

Kendiniz modlarsanız evet, aksi takdirde hayır.

4-) Kurduktan sonra ne yapmalıyım?
1) Düşük sistemlerde performans artışı oluyor ama sisteminiz iyiyse pek farkını hissedemiyorsunuz.
4) Normal Windows kurduğunuzda ne yapıyorsanız onu. Sürücü güncellemeleri, gerekli kütüphanelerin ve yazılımların kurulması vb.

Geri
Yukarı