Mojave Disk Silinemiyor Hatası

anilsargin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Mojave kurulumunda harddiski biçimlendirirken aşağıdaki hatayı alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
65026586_344688612887266_7799398560696369152_n.jpg

Sistem bilgilerim:
  • Anakart: PEGATRON IPXSB-H61
  • Harddisk: Samsung hd105si (1TB)
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz (8 CPUs)
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 (2GB)
  • Bellek: 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Soldaki görüntü içerisinden tüm diskleri gösteri seçip açılan ana dizini seçip silmeyi dene.

Elinizde bir Windows kurulum USB'si var ise onunla diski temizleyin:

Gözükmeyen nedir ? İlk resimde HDD görünüyor. Paragon ile biçimlendirince görünmeme durumu pek olası değil.
Paragon ile HFS olarak ayırdığım kısım, kurulum ekranında gözükmüyor.

Elinizde bir Windows kurulum USB'si var ise onunla diski temizleyin:

Merhaba, cevabınız için çok teşekkür ederim. Diskpart ile diski silip, Windowsu tekrar kurduktan sonra Partition Manager ile HFS formatında bir alan ayırdım ancak bu alan kurulum ekranında hala gözükmüyor. Sistemim UEFI desteklemiyor, acaba sorun bu olabilir mi?

20190624_113404.jpg
20190624_113344.jpg

Diskte HFS bölüm açılmasını sağlıklı bulmuyorum. Sadece macOS kurmak istediğinizde durum nedir?
2 saate yakın bir süredir creating partition kısmında kaldı, hiç ilerleme olmadı. Sanıyorum bir sorun var.

Ekleme: Sierra kurulumunda ilginç bir şekilde ayrılmış alan gözüküyor, önce Sierra kurup sonra Mojave'ye yükseltmeye çalışacağım.
Farkettiğim yeni bir durum var. Sierra kurulumunda harddiskin özellikleri yazarken, Mojave kurulumunda hepsinde cizgi var. Ekte Sierra kurulumundaki ekranı bulabilirsiniz. Mojave'ye ait görüntü üstteki mesajımda mevcut.
20190624_142109.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı