Mojave OpenCore kurulum ekranında fare ve klavye çalışmıyor

Siyah hareketsiz ekranda biraz beklediniz mi? Ek olarak USB belleğin şu anki durumuna dair ekran görüntüsü atar mısınız? Sanırım EFI/BOOT+OC değil de direkt BOOT+OC olarak attınız USB'ye.

Evet yaklaşık 10dk bekledim ama hiç bir şey olmadı usb sürücümün görüntülerini aşağıya bıraktım.

1610872567032.png

1610872587977.png

BIOS'da Boot Devices kısmında USB'nin Partition(bölüm)ları olacaktır. Mümkünse Partition değiştirip bootlamayı deneyin. Misal veriyorum şu an USB'deki Partition 1'i bootluyorsa, 3'ü bootlamasını sağlayın ve deneyin.
Bunu da denedim ne yazık ki bir şey olmadı.
Ne engel oluyor anlamış değilim. Oysa ki bu laptopa bir sürü insan Mojave'yi kurabilmiş.

Modelim: Dell Inspiron 3542.

USB Drive BBS Priorities kısmından diğer Partition'u bootlamanıza rağmen OpenCore bile gelmedi mi? Bu EFI sizin eski EFI'niz. Ufak bir düzenlemede bulundum. Mevcut EFI ile bunu değiştirip dener misiniz?

Bunu da denedim ne yazık ki bir şey olmadı.
Ne engel oluyor anlamış değilim

USB Drive BBS Priorities kısmından diğer Partition'u bootlamanıza rağmen OpenCore bile gelmedi mi? Bu EFI sizin eski EFI'niz. Ufak bir düzenlemede bulundum. Mevcut EFI ile bunu değiştirip dener misiniz?

Böyle bir şey oldu sanırım tüm kextleri tek tek listeledi.

Dosya Ekleri

• IMG_20210117_120002.jpg
    IMG_20210117_120002.jpg
    213,8 KB · Görüntüleme: 24
OpenCore'a girdiğinizde hiç müdahele etmeyin, yani sağ ve sol yön tuşlarına basmayın. Biraz bekleyin, normalde kendisi macOS yükleyicisini bootlamakta veya Windows'u. Eğer Windows'u açarsa tekrar OpenCore'a gelin ve 2 defa sağ yön tuşuna basarak deneme-yanılma yapabilirsiniz. Bu arada onlar kext değil, OpenCore'a ait Tool dosyaları.

Böyle bir şey oldu sanırım tüm kextleri tek tek listeledi.
Daha önce çalışmadı dediğim EFI ile biraz uğraştıktan sonra böyle bir şey oldu:
OpenCore'a girdiğinizde hiç müdahele etmeyin, yani sağ ve sol yön tuşlarına basmayın. Biraz bekleyin, normalde kendisi macOS yükleyicisini bootlamakta veya Windows'u. Eğer Windows'u açarsa tekrar OpenCore'a gelin ve 2 defa sağ yön tuşuna basarak deneme-yanılma yapabilirsiniz. Bu arada onlar kext değil, OpenCore'a ait Tool dosyaları.
Böyle bulmam neredeyse imkansız sağ tuşuna basarak devam ettiğimde 20. basışlarımda soldan çıkıyor.

Dosya Ekleri

• 16108744857791661789705.jpg
    16108744857791661789705.jpg
    286,7 KB · Görüntüleme: 43
Zaten 20 kere basın demedim ki. macOS yükleyicisi 2-3-4'den birinde. Direkt klavyeden 2-3 veya 4'e basarak bulmaya çalışabilirsiniz. Beklediğinizde kendi başlatmıyor mu?
MacOS izlenceleri kısmına ulaşabildim fakat mouse ve klavye hala çalışmıyor. Ne laptopun ne de USB'de bağlı olan kablosuz klavye ve mouse'un.

Geri
Yukarı