Molex kablo bağlantısı hangi donanıma ait?

Dryondaime

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Nöbette doktor, nöbet dışında oyuncu :)
Arkadaşlar merhabalar. Aldığım bir sistemi dağıttım. Parçaları sökerken böyle bir kabloya denk geldim. Sizce güç kaynağına mı yoksa kasaya mı ait?

Kasa Asus TUF GT 501, Güç kaynağı Corsair RM750.

2d8c4a73-97d8-4ddc-a2b4-274b8fec4130.jpg
0b5c5d45-73b9-461d-b958-5b9469581cce.jpg

Molex konnektöre takılıp, onun üzerinden yalnızca 5V bağlantısı (siyah: GND, kırmızı: +5V) alan bir aparat. Böyle şeyler PSU içinden çıkmaz genelde. Ben tahminimi kasanın ARGB kontrolcüsü için güç bağlantısı olarak yapıyorum. Fanlara takılması olası değil.

Edit: Kasada ARGB bileşen yokmuş. Normal RGB veya fanlar için 5V yetersiz. +12V tarafı (sarı) kullanılmış olsa sabit devir dönen DC kasa fanı veya RGB kontrolcü için olabilirdi. Ne için olduğunu anlayamadım.

Son düzenleme:
Diğer ucu da eklerseniz, daha iyi olur. Muhtemelen fan için.

Arkadaşlar sanırım kasanın daisy chain şeklinde birbirine bağlanmış fanlarının ucunda, buradan da PSUya bağlı şekilde idi. Kasanın bu ön fanları RGBli olması sebebi ile ona ait olabilir mi? Bildiğim kadarıyla kasada fan hub yok çünkü.

PSU dan olmasi dusuk ihtimal haline geldi.
Hocam diğeri eğer 4 pin veya 3 pinlik bir giriş ise muhtemelen fan bağlantısı ve tam olarak kasanın neresinden buldunuz.

Kasanın ön tarafından çıkan kablo demetinin içinden söktüm. Tüm ürünleri ayırdığımdan başta PSU'ya ait zannettim ancak sonrasında kasanın öndeki RGB fanları ile ilişkili olabileceğini düşündüm.

Bence bir anakartta yeterli fan kontrol yuvası olmadığı için, fanların birini çalıştırmak için kullanılan bir dönüştürücü. Ön ya da yan kasa fanı olabilir.

Önde kasanın oradan çıkıyor evet.

Molex konnektöre takılıp, onun üzerinden yalnızca 5V bağlantısı (siyah: GND, kırmızı: +5V) alan bir aparat. Böyle şeyler PSU içinden çıkmaz genelde. Ben tahminimi kasanın ARGB kontrolcüsü için güç bağlantısı olarak yapıyorum. Fanlara takılması olası değil.

Edit: Kasada ARGB bileşen yokmuş. Normal RGB veya fanlar için 5V yetersiz. +12V tarafı (sarı) kullanılmış olsa sabit devir dönen DC kasa fanı veya RGB kontrolcü için olabilirdi. Ne için olduğunu anlayamadım.

Detaylı cevap için teşekkürler. RGB 3 adet 120 fan var kasa ile beraber gelen. Sanırım onlara ait.

Diğer ucu da eklerseniz, daha iyi olur. Muhtemelen fan için.

Tekrar açınca fotoğrafını çekerim teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı