Molex mi 3 pin mi?

Theyka

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, kasaya 6 adet Rampage 4C-120 koyacağım fakat anakartda 1 adet 4 pin yuvası var PSU'da 2 adet Molex kablosu var. Molex çoğaltıcı alıp fanlarımı tamamen Molex'le mi bağlayayım yoksa anakartdakı pin yuvasını çoğaltacak bir cihaz alıp oraya mı takayım?

Molex kullanmamanızı tavsiye ederim hocam. Artık çok sağlıklı bir sistem değil. Anakartınızda boş yer yoksa 3pin fan çoğaltıcı kablolarından almanız ne fanlarınızı anakarta bağlamanız daha sağlıklı olacaktır.

Molex kullanmamanızı tavsiye ederim hocam. Artık çok sağlıklı bir sistem değil. Anakartınızda boş yer yoksa 3pin fan çoğaltıcı kablolarından almanız ne fanlarınızı anakarta bağlamanız daha sağlıklı olacaktır.

Teşskkür ederim hocam. Peki önerebileceğiniz bir çoğaltıcı var mıdır?

Fiyatı sizin için uygunsa ve boşta sata güç kablonuz varsa, bu daha güzel bir seçenek olacaktır. Anakartla hiç uğraşmazsınız.

Bu arada alacağınız fanlar çok iç açıcı değil. Dilerseniz bütçenizi belirtin, yine RGB ama daha kaliteli v performanslı fan önerelim.

Yalnız 6 adet fan için kontrolcü gerekli genelde. Kontrolcü de önereceğim şimdi:

Maalesef alacağınız ve ona benzer fan modellerinde zamanla sorun yaşamanız muhtemel. Hem çok güçlü asa fanları değiller hem de ömürleri kısa oluyor, ummadık anda ledleri bozulabiliyor ve ses çıkarmaya başlayabiliyorlar. Bakın ben 3 senedir kullandığım kaliteli fanlarda halen hiçbir bozulma yaşamadım.

Fiyatı sizin için uygunsa ve boşta SATA güç kablonuz varsa, bu daha güzel bir seçenek olacaktır. Anakartla hiç uğraşmazsınız.

Bu arada alacağınız fanlar çok iç açıcı değil. Dilerseniz bütçenizi belirtin, yine RGB ama daha kaliteli v performanslı fan önerelim.

Yalnız 6 adet fan için kontrolcü gerekli genelde. Kontrolcü de önereceğim şimdi:

Maalesef alacağınız ve ona benzer fan modellerinde zamanla sorun yaşamanız muhtemel. Hem çok güçlü asa fanları değiller hem de ömürleri kısa oluyor, ummadık anda LED'leri bozulabiliyor ve ses çıkarmaya başlayabiliyorlar. Bakın ben 3 senedir kullandığım kaliteli fanlarda halen hiçbir bozulma yaşamadım.

Hocam Alfais 4337 10 Port Fan Ãoklayıcı Y Pwm Splitter 4 Pin 12v Switch Power Güç Ide ÃoÄaltıcı Molex Kan Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu nasıl peki? Azerbaycan'dan aldığım için Trendyol daha uygun direkt kendileri getiriyorlar ürünü. Fan için ise bir şey yapamam maalesef artık sipariş verdim ama 2. kasada toplayacağım onun için düşünülebilir fakat bütçe şu anlık malum değil.

Alfais 4337 10 Port Fan Power Ide Switch Pwm Ãoklayıcı Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu da uygun gibi.

Bunun aynısının Sata güç girişli olanını tavsiye ederim. Yani Molex de ölümcül değil ama Sata ilk tercihin olsun her zaman.

Yeni kasanda PWM fanlar kullanmaya özen göster. En azından ortalama 1500 RPM 50-60 CFM olsun. Yani pervanenin dönmesi bir önem arz etmiyor güzel ve yeterli hava veremedikten sonra. Ayrıca PWM sistem sıaklıklarına göre otomatik hızlanıp yavaşlayan bir sistem. O nedenle gerekmedikçe fanlar da son hızda dönüp kafa şişirmezler ve ömürleri de uzun olur.

Bunun aynısının SATA güç girişli olanını tavsiye ederim. Yani Molex de ölümcül değil ama SATA ilk tercihin olsun her zaman.

Yeni kasanda PWM fanlar kullanmaya özen göster. En azından ortalama 1500 RPM 50-60 CFM olsun. Yani pervanenin dönmesi bir önem arz etmiyor güzel ve yeterli hava veremedikten sonra. Ayrıca PWM sistem sıaklıklarına göre otomatik hızlanıp yavaşlayan bir sistem. O nedenle gerekmedikçe fanlar da son hızda dönüp kafa şişirmezler ve ömürleri de uzun olur.

Anladım hocam bir dahakine dediklerinizi göz önüne alacağım. Bilginiz ve yardımınız içinde teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı