Mondial Tab vs Küba Space motosiklet

wruno967

Hectopat
Merhaba, b ehliyetim var. Evden dershaneye git gel yapmak icin (uzaklık ortalama 3-4 km) 50 CC motor almayı dusunuyorum. 1 yıl kullandıktan sonra satacagım. Bütçem 25 bin TL oldugundan dolayı 2. el bakıyorum. Bundan 3-4 gun oncesine kadar motorlar hakkında sürebilmekten baska hiçbir bilgim yoktu. Her gün internette 2-3 saat bakınmam sonucu 2 model arasında kaldım. Bunlardan farklı olarak önermek istediginiz model varsa yazabilirsiniz. Benim tek önceligim kullanım surem boyunca ( 1 yıl ) arıza yasamak istemiyorum. Parçalar hakkında hiçbir bilgim olmadıgından dolayı hem ufak arızalarda surekli tamire götür getir olsun istemiyorum. Hem de tamire götürdügüm yer isi doğru mu yapıyor dogru parca mı takıyor anlayamayacagımdan dolayı kazıklanmak istemiyorum.

1- Mondial Tab, videolarda forumlarda fazlasıyla öneriliyor. Kasası vs de hoşuma gitti.
2- Küba Space, kasası benim cok hosuma gitti. İnternette yine birkac videosunu yapan tanıtan, öneren var almayın diyeni göremedim.

Bunlar dısında da Yuki Enzo, Arora Cappuccino, Motolux RS 50 gibi modeller de gözüme carptı. Ama dedigim gibi Mondial Tab fazla önerildiginden, Küba Space de hosuma gittiginden dolayı ikisi arasında kaldım. Digerlerinin pek bir ekstrasını göremedim açıkçası. Ayrıca modeller dısında 3 sorum daha olacak.

İlk olarak 1-2 videoda elemanlar 50'den 80'e cevirilmis motorların ömrü kısa olur, 50'ye göre uretildigi icin sorun yaşamanız daha olası olur demisler bu ne kadar dogru? Benim 80'e cevirmeye ihtiyacım yok ama 2. el ilanlardada fazlaca 80'e cevirilmiş motor var. Normalini mi alayım cevirilmişini mi? 2. sorum yagmurlu havalarda çalışmama, stop etme olayı her motor icin geçerli mi? Arora markasında bu durum sanırım daha sık yaşanıyormus, bunun yaşanmaması icin özellikle önerilen bir motor var mı? Son olarak da yine bazı videolarda 10 bin km gecen 50 CC ömrünün sonlarına dogru yaklasır diye söyleyen var. Bu ne kadar dogru? İlanlar arasında km düsük olması icin 3-4 bin TL daha fazla vermeli miyim? Yardımlarınızı bekliyorum. Simdiden teşekkür ederim.

Kuba Space bende var martta aldım 80'lik 5500km idi aldığımda şu anda 11200, ister istemez 80'lik veya 100'lük yaptırırsın çünkü çekmiyor motor iki kişiyle binemiyorsun ha yok binmem dersin onu bilemem ama gerek oluyor sevgilin olur onla dolaşırsın falan çekmesi lazım yani.

Ben aldığımda 50'yi zor görüyordu bakımı falan yaptırdım 60 oldu en son kayış koptu bir ara kayış değişirken ayar da yaptırdım 65 70'i görüyor ama o kadar hızlı gitmiyorum yüksek sesli çalıştığı için yaptırdım, yağmurlu havalarda sürdüm sağanak yağışın olduğu bir sorun olmadı ona göre yapıyorlar motoru zaten bir ara yıkadığımda lambaları yanıp söndü sonra güneşte bıraktım kurudu düzeldi yani sanmıyorum bir şey olacağını zaten yağmurda süremiyorsun motorun kayma tehlikesi olsun sürüş zor olsun vs. 80'lik olunca Ömrü kısalıyor mu bilmiyorum henüz bir sorun yaşamadım motoruyla alakalı yağ değişimini 2 kere yaptım 2000 2500 km'de bir onla da alakalı olabilir.

Küba space bende var Mart'ta aldım 80'lik 5500km idi aldığımda şu anda 11200, ister istemez 80'lik veya 100'lük yaptırırsın çünkü çekmiyor motor iki kişiyle binemiyorsun ha yok binmem dersin onu bilemem ama gerek oluyor sevgilin olur onunla dolaşırsın falan çekmesi lazım yani.

Ben aldığımda 50'yi zor görüyordu bakımı falan yaptırdım 60 oldu en son kayış koptu bir ara kayış değişirken ayar da yaptırdım 65 70'i görüyor ama o kadar hızlı gitmiyorum yüksek sesli çalıştığı için yaptırdım, yağmurlu havalarda sürdüm sağanak yağışın olduğu bir sorun olmadı ona göre yapıyorlar motoru zaten bir ara yıkadığımda lambaları yanıp söndü sonra güneşte bıraktım kurudu düzeldi yani sanmıyorum bir şey olacağını zaten yağmurda süremiyorsun motorun kayma tehlikesi olsun sürüş zor olsun vs. 80'lik olunca ömrü kısalıyor mu bilmiyorum henüz bir sorun yaşamadım motoruyla alakalı yağ değişimini 2 kere yaptım 2000 2500 Km'de bir onunla da alakalı olabilir.

Oncelikle teşekkür ederim yazdıgın icin, kullanırken karsılastıgın keske burası böyle olmasaydı, keske bunu almasaydım sunu alsaydım dedigin bir durum oldu mu? Bir de bu kayıs kopması denilen şey sanırım belli bir kullanımdan sonra hepsinde oluyor. Yolda giderken bir anda kopuyor ve kullanılamaz halemi geliyor motor? Cekicimi cagrıyoruz? Kopmadan önce anlamanın bir yolu var mı?

Oncelikle teşekkür ederim yazdıgın icin, kullanırken karsılastıgın keske burası böyle olmasaydı, keske bunu almasaydım sunu alsaydım dedigin bir durum oldu mu? Bir de bu kayıs kopması denilen şey sanırım belli bir kullanımdan sonra hepsinde oluyor. Yolda giderken bir anda kopuyor ve kullanılamaz halemi geliyor motor? Cekicimi cagrıyoruz? Kopmadan önce anlamanın bir yolu var mı?
Keşke daha yüksek CC olsaydı dışında bir şey demedim hiç, 60'ı görünce cırlardı motor o da basit zaten motorcu kasnakları mı değiştiriyor kasnağa ağırlık mı ne ekliyor o düzeldi daha az bağırmaya başladı ama çekiş gücü düştü o da önemli değil benim için

Kayış zamanla çürüyor evet bilemiyorsun ben şehrin içinde yakalandım kayış koptu dişleri parçalanmıştı ama ortası sağlamdı motorcuya kadar yol düzdü binip gittim 6 km hızı görüyordu ama çekiyordu hiç yoktan elimle itmektense, normalde parçalanır bir anda motor ilerlemez ittirmek zorunda kalırsın, anlamanın bir yolu var mı bilmiyorum ama 4 5 bin kmde bir kopuyor diyelim onu da tam bilmiyorum zorlanmasına ve kullanıma bağlıdır, yanına kayış alırsın zamanı geldiğinde bir de takım alırsın koltuğun altında dursun hiç değilse yolda kalmazsın

Motorda her an bir şey olabilir geçen gün de benzin hortumum çürümüş bir baktım benzin atıyor hemen götürdüm küçük bir hortumdu değişti adam, yakıtın biter farketmezsin yolda kalırsın yani olacak şeyler bunlar uzaktaysan çekici çağırırsın mecburen

Keşke daha yüksek CC olsaydı dışında bir şey demedim hiç, 60'ı görünce cırlardı motor o da basit zaten motorcu kasnakları mı değiştiriyor kasnağa ağırlık mı ne ekliyor o düzeldi daha az bağırmaya başladı ama çekiş gücü düştü o da önemli değil benim için

Kayış zamanla çürüyor evet bilemiyorsun ben şehrin içinde yakalandım kayış koptu dişleri parçalanmıştı ama ortası sağlamdı motorcuya kadar yol düzdü binip gittim 6 km hızı görüyordu ama çekiyordu hiç yoktan elimle itmektense, normalde parçalanır bir anda motor ilerlemez ittirmek zorunda kalırsın, anlamanın bir yolu var mı bilmiyorum ama 4 5 bin kmde bir kopuyor diyelim onu da tam bilmiyorum zorlanmasına ve kullanıma bağlıdır, yanına kayış alırsın zamanı geldiğinde bir de takım alırsın koltuğun altında dursun hiç değilse yolda kalmazsın

Motorda her an bir şey olabilir geçen gün de benzin hortumum çürümüş bir baktım benzin atıyor hemen götürdüm küçük bir hortumdu değişti adam, yakıtın biter farketmezsin yolda kalırsın yani olacak şeyler bunlar uzaktaysan çekici çağırırsın mecburen
kral bide bi eleman 2-3 bin devir arası cok titriyor ve donusleri cok kısıtlı surekli ayaklık falan surtuyor yere demis sende varmı bu sorunlar

kral bide bi eleman 2-3 bin devir arası cok titriyor ve donusleri cok kısıtlı surekli ayaklık falan surtuyor yere demis sende varmı bu sorunlar
Titreme sebebi o dediğim hızı arttırmak için yapılan işlemden dolayı titriyor evet zorlanıyor motor çünkü ama biraz hızlanınca fazla bağırmadan ilerliyor. Onu düzeltebilirsin eğer hızlanmaya göre ayarlanırsa titremez ama bu kez de motor çok bağıracak gittiğin yerde

Ayaklık yok bende ve o kadar da yatırmıyorum motoru açıkcası en fazla 85-80 derece falan yatırıyorum o da yok denecek kadar az fazla yatırmamaya gayret ediyorum hafif ve hava sıcak kayıp gidebilir altımdan diye özellikle de trafikte

Yeni konular

Geri
Yukarı