Mondial Xtreme Max 200 plaka motoru aldıktan 4 yıl sonra çıkarılabilir mi?

Mercimek07

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu motoru arazide kullanmak istiyorum. Kronikleri dert değil. Motoru sıfır almak istiyorum. İlk off road olarak almak 4 sene sonra plaka çıkartmak istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü değil mi?

Merhaba arkadaşlar. Bu motoru arazide kullanmak istiyorum. Kronikleri dert değil. Motoru sıfır almak istiyorum. İlk off road olarak almak 4 sene sonra plaka çıkartmak istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü değil mi?

Benim bildiğim kadarıyla mümkün çünkü Honda motosiklet aldığımızda plakayı biz çıkarmıştık, yani istesek aldıktan 1 ay sonra bile çıkarabilirdik. Ancak biz bayiden motoru çıkarmayıp direkt plakayı takıp öyle çıkardık, istesek motoru alıp eve gidip ondan sonra da plakayı takabilirdik. Ancak 4 yıl gibi uzun bir sürede ne olacağını bilmiyorum. Bir de plakasız şekilde trafiğe çıkarsan, polisler cezai işlem uygulayabilir hatta motoru bile bağlayabilirler, ancak konu hakkında pek bir bilgim yok. Daha bilgili kişilerin bakmasını bekleyin.

Benim bildiğim kadarıyla mümkün çünkü Honda motosiklet aldığımızda plakayı biz çıkarmıştık, yani istesek aldıktan 1 ay sonra bile çıkarabilirdik. Ancak biz bayiden motoru çıkarmayıp direkt plakayı takıp öyle çıkardık, istesek motoru alıp eve gidip ondan sonra da plakayı takabilirdik. Ancak 4 yıl gibi uzun bir sürede ne olacağını bilmiyorum. Bir de plakasız şekilde trafiğe çıkarsan, polisler cezai işlem uygulayabilir hatta motoru bile bağlayabilirler, ancak konu hakkında pek bir bilgim yok. Daha bilgili kişilerin bakmasını bekleyin.
Trafiğe çıkmıycağım dağa çıkmak için alıyorum yakıt tüketimi uygun olduğu için.

Bende Xtreme kullanıcısıyım. Kronikleri için ayrı konu açıp sorabilirsin neredeyse yapmadığım şey yok. Plaka sorun olur mu bilmiyorum.

Hocam kronik olarak ayda bir kez mi yapıyor sende bir kezmi.

Hocam, sonuçta dağa çıkmak için de trafiği kullanmanız gerekecek, ama yine de ne yapmanız gerektiğinden emin değilim . Bildiğim her şeyi üstteki mesajımda ekledim.
Evin arka tarafı arazi yolu asfalt yolda hiç bir işi yok.

@Mercimek07
O kadar çok kroniği var ki?

Hocam kronik olarak ayda bir kez mi yapıyor sende bir kezmi.

Evin arka tarafı arazi yolu asfalt yolda hiç bir işi yok.

Hocam, sizin evinizde bir değişik yerdeymiş :D Şaka bir yana, bu konu hakkında dediğim gibi pek bir bilgim yok. Eğer satıcı size plaka takmadan motoru çıkarma imkanı sunuyorsa neden olmasın? Ama illa plaka takılacak, ondan sonra çıkarılacak diye bir kural varsa yapacak bir şey yok.

Not: @Megaton hocam, hoşgeldiniz! Sefalar getirdiniz :)

@KaanKalay2121
Teşekkürler hocam.
Şahsen plakayı artık veriyorlar mı bilmiyorum ama hem fiyatı artıyor hem de sigorta vs artıyor bir an önce almak lazım.
Biz 1 veya 2 ay önce plakayı 500tl civarında çıkardık. Şuan ne kadar olmuştur veya ne kadar olacaktır bir bilgim veya tahminim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı