Monero (XMR) madenciliğinde işlemcinin daha çok kullanılması nasıl sağlanır?

MUHAMMEDALİ66

Kilopat
Yer
Kocaeli/İzmit
İşlemci ile Monero kazımı yapıyorum. İşlemcinin sadece %50'sini kullanıyor ve soğutması bayağı iyi. İşlemciyi daha çok kullanmasını nasıl sağlayabilirim? Soğutmam iyi olduğu için işlemcinin %80-%85 arasında kullanılmasını ve hash rate'i artırmak istiyorum.

monero madenciliği işlemciyi dibine kadar kullanan bir algoritma kullanıyor: randomx. sende neden tamamını kullanmıyor şaşırtıcı. öncelikle xmrig yada srbminer kullanmanı öneririm. uygulamayı açarken yönetici olarak çalıştır yaparsan kazım gücünde artış gözlemlersin. site olarakta xmrvsbeast öneririm. site çapsız gibi görünür ama hakkını verir 0.003 te ödeme yapar. bir ara monero ile ilgilendim. sana aslında işlemci ile mining yapmak istiyorsan illa haven coin kazmanı öneririm işlemci ile daha karlı. ben bu coin den dolayı monero kazımını bıraktım.

monero madenciliği işlemciyi dibine kadar kullanan bir algoritma kullanıyor: randomx. sende neden tamamını kullanmıyor şaşırtıcı. öncelikle xmrig yada srbminer kullanmanı öneririm. uygulamayı açarken yönetici olarak çalıştır yaparsan kazım gücünde artış gözlemlersin. site olarakta xmrvsbeast öneririm. site çapsız gibi görünür ama hakkını verir 0.003 te ödeme yapar. bir ara monero ile ilgilendim. sana aslında işlemci ile mining yapmak istiyorsan illa haven coin kazmanı öneririm işlemci ile daha karlı. ben bu coin den dolayı monero kazımını bıraktım.
XMR rig kullanıyorum ve XMR rig.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırdım. 1.33 Hash rate ile kazım yapıyorum ve işlemcinin sadece %50'sini kullanıyor. Soğutması iyi olduğu için (40 dereceyi geçmiyor) işlemciyi daha çok kullanmasını istiyorum. Reddit'te L3 önbelleğin kazım gücünü belirlediğini öğrendim.

XMR rig kullanıyorum ve XMR rig.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırdım. 1.33 Hash rate ile kazım yapıyorum ve işlemcinin sadece %50'sini kullanıyor. Soğutması iyi olduğu için (40 dereceyi geçmiyor) işlemciyi daha çok kullanmasını istiyorum. Reddit'te L3 önbelleğin kazım gücünü belirlediğini öğrendim.
Xmrig ekranında kaç çekirdeğin kullanıldığına bak. Benim tahminim tüm çekirdekler kullanılmıyor. Eğer böyleyse çekirdek sayısını ayarlamak kolay

Direk xmrig.exe ile mi başlatıyorsun yoksa start.bat la mı? Her iki şekilde de başlatılabiliyor. Hangisiyle başlatyıysan sana çekirdek sayısı ayarı vereceğim. İşlemcin kaç çekirdekli? Xmrig.exe bile başlatıyorsan config.json dosyasını notepad ile aç "threads": 12 yazan yerdeki değeri değiştir kaydet ve yeniden başlat. Ben örnek olsun diye 12 yazdım sende kaç çekirdek varsa o kadar yaz. Start.bat ile başlatıyorsan satıra bir tane boşluk bırak - - threads=12 yaz kaydet ve yeniden çalıştır. Unutma 12 yazan yere kaç çekirdek varsa o kadar yazmalısın

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı