Monero (XMR) madenciliğinde işlemcinin daha çok kullanılması nasıl sağlanır?

Xmrig.exe ile yönetici olarak başlatıyorum. Config.json notepad ile açtım. Ancak 'threads' yazan bir yer malesef yok. yine de yardımın için teşekkür ederim.
Rica ederim. Config içinde cpu başlığı altına "threads": 12, kısmını sen ekle. Öyle dene. Olmadı xmrig.exe yerine start.bat içine ayarla kendi madencilik ayarlarını ve diğer yöntemi yap boşluk bırakıp - - threads=12 kodunu ekle oradan kullan

Yazılımın ne kadar işlemci çekirdeği kullanması gerektiğini öğrendim. 3 çekirdekle yapılan kazımda ortalama 2kh/s kazım hızı alıyorum. 4.çekirdeği aktif ettiğimde ise işlemci kullanımı %80 civarında seyir ediyor. Ancak hashrate artmıyor.

Ortada çok garip bir durum var. Monero randomx altyapısı işlemci çekirdek ve çekirdek hızları arttıkça h değeri artacak şekilde çalışıyor. Örneğin ben ryzen 5 3600 ile çekirdekleri sabit 4200 mhz de çalışacak şekilde overclock ettiğimde 7.2 - 7.3 kh alıyordum. İşlemci ana hızı 3600 mhz e düşürürsem veya çekirdeklerden birini bile kapatırsam aldığım h değeri düşüyordu. Senin duruma anlam veremedim.
----
Ayrıca benim deneyimlediğim kadarıyla işlemci ile kazılacak ve getirisi güzel olan haven coin (xhv) var. monero getirisi beni tatmin etmemişti haven coinle tanıştım. 2 günde bir 0.1 xhv kazıyorum yani bana günlük 10 tl ye geliyor. Ryzen 5 3600 4200 mhz sabit çalışıyor. İşin garip tarafı haven coin mimarisi çok garip 8 çekirdekle 660 h/s alıyorken 8 üzeri çekirdekle daha az h/s alıyorum. Çok ciddiyim. 8 çekirdekle daha iyi kazdığı için işlemcim daha az elektrik harcıyor.

Son düzenleme:
İşin garip tarafı haven coin mimarisi çok garip 8 çekirdekle 660 h/s alıyorken 8 üzeri çekirdekle daha az h/s alıyorum. Çok ciddiyim. 8 çekirdekle daha iyi kazdığı için işlemcim daha az elektrik harcıyor.
Aynı durum bende de var. Monero kazım yaparken işlemcideki fiziksel çekirdek başına 2 MB L3 önbelleği kullanıyor. 4. çekirdeği aktif ettiğimde hashrateimin artmamasının sebebi L3 önbelleğimin 6 MB olması ve bunun 3 çekirdeğe paylaştırılmış olması. Ayrıca Monero ileride baya değerlenir diye düşünüyorum.
İşlemci ana hızı 3600 mhz e düşürürsem veya çekirdeklerden birini bile kapatırsam aldığım h değeri düşüyordu. Senin duruma anlam veremedim.
Senin işlemcinin L3 önbelleği fazlasıyla olduğu için işlemcinin bir çekirdeğini bile devre dışı bırakman hashrate gücünü düşürüyor. Ancak benim L3 önbelleğim 3 çekirdeğe yetecek kadar var. 2000H/s ile ve 36 watt güç çekerek kazım yaptığım için memnunum.

Aynı durum bende de var. Monero kazım yaparken işlemcideki fiziksel çekirdek başına 2 MB L3 önbelleği kullanıyor. 4. çekirdeği aktif ettiğimde hashrateimin artmamasının sebebi L3 önbelleğimin 6 MB olması ve bunun 3 çekirdeğe paylaştırılmış olması. Ayrıca Monero ileride baya değerlenir diye düşünüyorum

Aynı durum bende de var. Monero kazım yaparken işlemcideki fiziksel çekirdek başına 2 MB L3 önbelleği kullanıyor. 4. çekirdeği aktif ettiğimde hashrateimin artmamasının sebebi L3 önbelleğimin 6 MB olması ve bunun 3 çekirdeğe paylaştırılmış olması. Ayrıca Monero ileride baya değerlenir diye düşünüyorum.

Senin işlemcinin L3 önbelleği fazlasıyla olduğu için işlemcinin bir çekirdeğini bile devre dışı bırakman hashrate gücünü düşürüyor. Ancak benim L3 önbelleğim 3 çekirdeğe yetecek kadar var. 2000H/s ile ve 36 watt güç çekerek kazım yaptığım için memnunum.
Ben önbelleklerle ilgisi olduğunu bilmiyordum. Araştırmışsın belli ki. Doğrudur. Monero zaten değerli ve daha da değerli olma ihtimali var. Aylar önceki değeri bugün ki kadar değildi. Ben kazdıklarımı hep başka coinlere çevirmiştim. İyi mi yaptım kötü mü bilemiyorum

Ben önbelleklerle ilgisi olduğunu bilmiyordum. Araştırmışsın belli ki. Doğrudur. Monero zaten değerli ve daha da değerli olma ihtimali var. Aylar önceki değeri bugün ki kadar değildi. Ben kazdıklarımı hep başka coinlere çevirmiştim. İyi mi yaptım kötü mü bilemiyorum
Etherium'a ya da değerli coinlere çevirdiysen bir şey kaybetmezsin bence.

@Turquoise Blue biraz konuyu hortlatıyorum gibi oluyor ama.

Şimdi işlemcim i5 11400F 1710 h/s de takılı CPU güç tüketimi 65 W da kalıyor soğutucum yeterli ve stres testlerinde 125 W ile çalışıyor genel olarak miningde nasıl 125 W veya daha fazlasında çalıştırılır bilen var mı?

@Turquoise Blue biraz konuyu hortlatıyorum gibi oluyor ama.

Şimdi işlemcim i5 11400F 1710 h/s de takılı CPU güç tüketimi 65 W da kalıyor soğutucum yeterli ve stres testlerinde 125 W ile çalışıyor genel olarak miningde nasıl 125 W veya daha fazlasında çalıştırılır bilen var mı?

Konu hortlaması önemli değil önemli olan yardımlaşmak. Hangi coin kazmaya çalışıyorsun monero mu? Monero kazmaya çalışıyorsan işlemcinin tüm gücünden yararlanması gerekiyordu. Nerede hangi programla ne kazıyor olduğun bilgisini verirsen yardımcı olmaya çalışayım.

Son düzenleme:
@Turquoise Blue xmrig ile ve monero kasıyorum tam 65W ile sınırlı kazım yaparken harcanan güç 65W ile sınırlı.

Resimde de gördüğün gibi bütün çekirdekler tam kullanılıyor ama güç sınırlanıyor anakart ASUS H510-M k modeli aslında Prime 95 testlerinde sabit 125 w'ları gördüm ama bunu anlayabilmiş değilim (bu arada bu xmr poolu önerebileceğin var mı acaba mine xmr kullanıyorum şu anda ve kazıp kazmadığından emin değilim cüzdan Binance üzerinden kullanıyorum).

16 GB DDR4 3200 MHz tek kanal RAM var.

(E5 2670V3 ile ne kadar kazılabilir bilgin var mı nice hash da 4500 yazıyor ama i5 11400'e de 2600 vesaire yazıyor ama tam verim alamıyorum acaba H510 yüzünden mi desem güç sınırı ASUS'larda kalkık diye biliyorum)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-10-15-22-35-56-220_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    Screenshot_2021-10-15-22-35-56-220_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 50

Geri
Yukarı