Monitör 10-15 saniye sonra kapanıyor

1Mason1

Hectopat
Bilgisayarım bayağı eski. Monitörüm de eski ama bu aylara kadar sorunsuz kullandım. Sonradan monitörüm 15 20 saniye çalıșıp (görüntüyü veriyor) sonra kendi kendine güç tasarruf moduna alıp kapanıyor. Kasa çalıșıyor ama ekran yok (görüntü gelmiyor).

Kasa 2 dakika dinlendikten sonra çalıștırıyorum aynı șekilde sorunla karșılașıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım bayağı eski. Monitörüm de eski ama bu aylara kadar sorunsuz kullandım. Sonradan monitörüm 15 20 saniye çalıșıp (görüntüyü veriyor) sonra kendi kendine güç tasarruf moduna alıp kapanıyor. Kasa çalıșıyor ama ekran yok (görüntü gelmiyor).

Kasa 2 dakika dinlendikten sonra çalıștırıyorum aynı șekilde sorunla karșılașıyorum.

Sarsıldıysa falan belki kablolarda bir oynama olmuştur. Güç Kablolarını ve görüntü kablolarını bir kontrol edin, çıkar-tak yapın.

OCCT ile PSU testi yapın eğer PSU'da sorun yok ise kablo veya monitörde sıkıntı olabilir.

OCCT ile PSU testi yapın eğer PSU'da sorun yok ise kablo veya monitörde sıkıntı olabilir.
farklı bir psu ilede denedim gene aynı sorunla karșılaștım.Kabloda da sıkintı yok.Farklı Bir Monitörde denedim gene ekran kapanıyor.

Sarsıldıysa falan belki kablolarda bir oynama olmuştur. Güç Kablolarını ve görüntü kablolarını bir kontrol edin, çıkar-tak yapın.
herșeyi yaptım youtubeden videolara bile baktım ramları bios pilini kabloları flan hepsindede çalıșiyor (not:Bilgisayar böyle 2 kere çalıștı 2 sindede bütün parçalar ram ekran kartı ișlemci çalıșıyordu eksik parça ile çalıșma olmamıștı ama șimdi ekranı 15 20 saniye görüyorum sonra kapanıyor fareye güç geliyor ama klavyeye gelmiyor)

Geri
Yukarı