Monitör 144Hz'e ayarlanamıyor

Snobkoc

Centipat
Benim bilgisayar Monster Abra A5 v13.4. Bugün ASUS VG248QZ modelli 144Hz monitör aldım, benim dizüstüde sadece HDMI girişi bulunmakta. 2.0 HDMI aldım, öyle bağladım ama hiçbir şekilde 60 Hz üstüne çıkamadım. Bu konuda ne yapmam gerekiyor, yardımcı olur musunuz?

HDMI 2.0 ile 1080P 120HZ alabilirsiniz. Monitörünüzün hangi kablo ile kaç HZ desteklediği yazar kılavuzunda.

@sefa_41 HDMI 1.3b-1.4 sürümü ve sonraki versiyonlarında HDMI ile 144Hz alabilmek mümkün. Yalnız monitörün de bunu destekliyor olması gerekiyor. Örnek olarak Viewsonic XG2401 modelli monitör 144Hz frekans değerini HDMI ile destekliyor.

Aynı monitöre sahibim. Bende de o sorun vardı. Displayport kablosu alınca sorunum çözüldü.

Düzeltme: Laptopunuzda sadece HDMI girişinin olduğunu yeni gördüm. Kusura bakmayın.

Rehber üzerindeki yöntem ile dener misiniz? 144 alacağınızı sanmıyorum HDMI ile muhtemelen 120 olacaktır.

Diğer konuda da bahsettiğim gibi, DP to HDMI + DP kablosu alarak 144Hz alabilirsin. HDMI ile 144Hz alabilmek mümkün ancak bu çok çetrefilli bir iş. HDMI kablosu versiyonu ve monitörün bunun için uyumlu olmalı.

Arkadaşlar sorunu anlamamış galiba. Bende de Dell 7567 oyuncu notebook var ve seninle aynı şeyleri yaşıyorum, hiçbir şekilde de çözümünü bulamadım. Bugün MSI MAG 241C 144 Hz monitör aldım. Laptopta DisplayPort girişi olmadığı için HDMI ile bağladım. Sorun şu ki HDMI ile bağladıktan sonra gelişmiş görüntü ayarlarına gelip 60 Hz olan ayarı 120'ye çekince ekran 10 sn gidiyor ve geri geldiğinde tekrar 60 Hz işaretli olarak geliyor. Hiçbir şekilde Hz değerini artıramıyorum. Seninde muhtemelen sorunun bununla aynı. Bu soruna çözüm olabilecek herhangi biri varsa çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı