Monitör açılmıyor

S 4958

Hectopat
Daha fazla  
Monitörün açma kapama düğmesindeki ışık yanıp sönüyor, ancak sinyal yok hatasi falan da değil doğrudan hiç görüntü gelmiyor, bilgisayar açılırken klavyenin ışığı saniyelik gidiyordu ve monitör de anlık kapanıp geri geliyordu, fakat tam o kapanıp geri gelme sırasında tuşa bastım ve öyle kaldı açamıyorum.

Monitöre bağlı kabloları çıkarıp takın, olmazsa ekran kartını çıkarıp takmayı deneyin. Oda olmazsa bilgisayarın Power tuşuna 1-2 dakika boyunca basılı tutun açılıp kapanacaktır.
Not: Power tuşu olayı bilgisayarda sıkıntı çıkmasına sebep olabilir çok emin değilim. Eski bilgisayarımı bu şekilde açıyordum ben o tarz bir sorun olunca.

Monitöre bağlı kabloları çıkarıp takın, olmazsa ekran kartını çıkarıp takmayı deneyin. Oda olmazsa bilgisayarın Power tuşuna 1-2 dakika boyunca basılı tutun açılıp kapanacaktır.
Not: Power tuşu olayı bilgisayarda sıkıntı çıkmasına sebep olabilir çok emin değilim. Eski bilgisayarımı bu şekilde açıyordum ben o tarz bir sorun olunca.
Knk bilgisayara yeni işlemci aldım uyumlu olduğundan eminim eski işlemciyi çıkartıp yenisini taktım ekran gelmiyorum ram lari kontrol ettim statik elektrik kontrol ettim ama ekran gelmiyor

Hocam bende doğrudan monitörle ilgili bir durum var dediklerinizi yaptım ancak düzelmedi, çünkü tuş sanki monitör açık gibi yanıp sönüyor ama sinyal yok yazısı da dahil hiçbir görüntü yok.

Geri
Yukarı