Monitör adaptörü ve 2. el monitör önerisi

Bütçe
2000-4000
Sistemim 4070 i7 12. kaldıracak bir sistem sorun yaratmaz. Büyük ekran ve minimum 144Hz.
2K monitör istiyorsun diye düşünüyorum ama attığın monitör kesinlikle alınmaz, ölü yatırım. 2K monitör+1.5K adaptör vereceksin ve elinde paneli kırık bir monitör olacak, eğer yaptırmak öyle ucuz bir şey olsa emin ol satıcı yaptırır güzel bir paraya satardı. Muhtemelen yeni bir monitör fiyatı istemişlerdir tamir için. İkinci el monitörleri bir süre once ben de incelemistim ama inan sıfırdan pahalı koymuş millet ve hep bir problemi var. Problemsiz ve uygun fiyata bir monitör bulmak çok zor ikinci elde, belki burada veya DonanımHaber ikinci elde bir şeyler varsa bakıp pazarlik yapabilirsin.

Eğer bütçe artirabilirim dersen şu an en F/P 2K 27 inç monitör bu sanırım.

Belki bir ihtimal darboğaz olabilir ama 27 inç FHD monitör de düşünebilirsin son ihtimal olarak.

2K monitör istiyorsun diye düşünüyorum ama attığın monitör kesinlikle alınmaz, ölü yatırım. 2K monitör+1.5k adaptör vereceksin ve elinde paneli kırık bir monitör olacak, eğer yaptırmak öyle ucuz bir şey olsa emin ol satıcı yaptırır güzel bir paraya satardı. Muhtemelen yeni bir monitör fiyatı istemişlerdir tamir için. İkinci el monitörleri bir süre once ben de incelemistim ama inan sıfırdan pahalı koymuş millet ve hep bir problemi var. Problemsiz ve uygun fiyata bir monitör bulmak çok zor ikinci elde, belki burada veya donanımhaber ikinci elde bir şeyler varsa bakıp pazarlik yapabilirsin.

Eğer bütçe artirabilirim dersen şu an en F/P 2K 27 inç monitör bu sanırım.

Belki bir ihtimal darboğaz olabilir ama 27 inç FHD monitör de düşünebilirsin son ihtimal olarak.

Hocam sağ üstteki problem beni çok zora sokacak bir problem değil. Şarj adaptörü Type-C imiş nasıl halledebilirim onu düşünüyorum. USB to USB C alsam olur mu acaba?

Hocam sağ üstteki problem beni çok zora sokacak bir problem değil. Şarj adaptörü Type-C imiş nasıl halledebilirim onu düşünüyorum. USB to USB C alsam olur mu acaba?
Attığın adaptör zaten uyumlu değil, o uçtan Type-C'ye dönüştürecek güç kaybına sebep olmayacak dönüştürücü bulman da herhalde imkansiz gibi bir şeydir. Type-C adaptör de 2500 lira civarı o da eğer uyumlu çalışırsa ki orijinal adaptörü sadece e-Bay'da gördüm 60 USD vergisi va derken o da herhalde aşağı yukarı aynı fiyata gelir. Yani ekranı kırık monitöre 4500 lira ödemiş olacaksın mi emin ol tamir parası da belki bu kadar çıkar. Yani hiçbir mantığı yok, belki heves etmiş olabilirsin o monitöre ama tamir ettirmesen bile 2-3 gün sonra o sağ üst seni rahatsız eder, onu da geçtim panelin komple ölme ihtimali de var kısa bir zaman sonra çünkü darbe yemiş. Paranı çöpe atmak yerine farklı alternatifleri dene.

Attığın adaptör zaten uyumlu değil, o uçtan Type-C'ye dönüştürecek güç kaybına sebep olmayacak dönüştürücü bulman da herhalde imkansiz gibi bir şeydir. Type-C adaptör de 2500 lira civarı o da eğer uyumlu çalışırsa ki orijinal adaptörü sadece e-bay'da gördüm 60 USD vergisi VA derken o da herhalde aşağı yukarı aynı fiyata gelir. Yani ekranı kırık monitöre 4500 lira ödemiş olacaksın mi emin ol tamir parası da belki bu kadar çıkar. Yani hiçbir mantığı yok, belki heves etmiş olabilirsin o monitöre ama tamir ettirmesen bile 2-3 gün sonra o sağ üst seni rahatsız eder, onu da geçtim panelin komple ölme ihtimali de var kısa bir zaman sonra çünkü darbe yemiş. Paranı çöpe atmak yerine farklı alternatifleri dene.

Hocam panelin komple ölme ihtimali çok mu yüksek? Adaptör sorununu hallettim tanıdıkda varmış ve inanın beni çok etkilemez sağ üst. Tek sıkıntı ekranın hepsi kesin ölür mü? Çok sıkıntı çıkarır mı bunun bilgisini verir misiniz ihtimalin falan.

Hocam panelin komple ölme ihtimali çok mu yüksek? Adaptör sorununu hallettim tanıdıkda varmış ve inanın beni çok etkilemez sağ üst. Tek sıkıntı ekranın hepsi kesin ölür mü? Çok sıkıntı çıkarır mı bunun bilgisini verir misiniz ihtimalin falan.
Orasına kesin bir şey diyemem istersen ayrı konu aç belki detaylı bilen biri vardır panel işlerini. Ama monitör açık bir şekilde paneldeki hasarı görmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı