Monitör alınırken nelere dikkat etmeli?

Bütçe
4000

mrkerem

Attopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Mobile Application Developer
Monitör
Monitöre Sahip Değilim 165 Hz Olabilir.
Dostlar selam, bir yazılım geliştiricisi olarak küçük ekranda rahat edemeyip kendime yaklaşık 1 hafta içerisinde 0'dan bir kasa toplamayı düşünüyorum fakat monitörler hakkında pek bir fikrim yok çünkü bu zamana kadar dizüstü kullanıcısıydım. Monitör alırken nelere dikkat edilmeli? Neleri önerirsiniz fiyat/performans olarak? 165Hz olabilir şart değil ama 144Hz'den küçük olmasını istemiyorum açıkçası ve küçük ekran da tercih etmiyorum, 27" yeterli diye düşünüyorum. Teşekkür ederim, iyi Sosyaller.

hocam 3.5k vermişken alternatif olarak 1Ms olan daha iyi seçenekler bulunabilir diye düşünüyorum yine de teşekkür ederim.

Dostlar selam, bir yazılım geliştiricisi olarak küçük ekranda rahat edemeyip kendime yaklaşık 1 hafta içerisinde 0'dan bir kasa toplamayı düşünüyorum fakat monitörler hakkında pek bir fikrim yok çünkü bu zamana kadar dizüstü kullanıcısıydım. Monitör alırken nelere dikkat edilmeli? Neleri önerirsiniz fiyat/performans olarak? 165Hz olabilir şart değil ama 144Hz'den küçük olmasını istemiyorum açıkçası ve küçük ekran da tercih etmiyorum, 27" yeterli diye düşünüyorum. Teşekkür ederim, iyi sosyaller.

Panel tipinin IPS olmasına dikkat edin diğer panellerde ekran renkleri kötü oluyor ve kalitesiz oluyor onun dışında Hz kafanıza göre seçebilirsiniz.

Ay moderatör alınırken nelere dikkat edilmeli diye okudum.
Valla hocam ben HP markasından çok memnunun 27 inç olması sizin için daha iyi olacaktır.
HP 27 F modelini inceleyebilirsiniz ben gayet memnunum.

hocam 3.5k vermişken alternatif olarak 1Ms olan daha iyi seçenekler bulunabilir diye düşünüyorum yine de teşekkür ederim.
1ms istiyorsanız bu modele bakabilrisiniz. Asus monitörler gerçekten sağlam oluyor. Sırf markanın adı var diye sürekli zam geliyor.

Yazılım geliştiricisi birisi isen en az 24 inçlik monitör tercih etmen lazım.

IPS > VA > TN panel( IPS panel renk doğruluğu açısından en kaliteli panel türüdür (en iyiden en kötüye doğru sıralanmıştır))

Ekranın Hertz değeri ne kadar yüksek olursa ghosting sorunları ortadan o kadar çok kalkar.

Asla Gamepower Rampage Casper Turbox Izoly vb. marka monitörlerden almıyoruz.

Asus VG279Q Monitör önerebileceğim model şu an bu var.

Dostlar selam, bir yazılım geliştiricisi olarak küçük ekranda rahat edemeyip kendime yaklaşık 1 hafta içerisinde 0'dan bir kasa toplamayı düşünüyorum fakat monitörler hakkında pek bir fikrim yok çünkü bu zamana kadar dizüstü kullanıcısıydım. Monitör alırken nelere dikkat edilmeli? Neleri önerirsiniz fiyat/performans olarak? 165Hz olabilir şart değil ama 144Hz'den küçük olmasını istemiyorum açıkçası ve küçük ekran da tercih etmiyorum, 27" yeterli diye düşünüyorum. Teşekkür ederim, iyi sosyaller.

En uygun IPS panele sahip 27 inç olan monitör.

1ms istiyorsanız bu modele bakabilrisiniz. Asus monitörler gerçekten sağlam oluyor. Sırf markanın adı var diye sürekli zam geliyor.
İyi bir şeye benziyor diğer arkadaşlarında fikrini almam gerek diye düşünüyorum az para değil hocam teşekkür ederim..

Geri
Yukarı