Monitör alırken hangi panel tipini tercih ediyorsunuz?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Siz monitör alırken hangi panel tipini tercih ediyorsunuz?

Ben şahsen IPS panel tercih ediyorum. Çünkü fazla tepki süresi takıntım yok. Canlı renkler gerçekten fark ettirdiği için IPS panel tercih ediyorum. Daha önceden VA ve TN panel deneyimim oldu, hiçbiri IPS kadar iyi değildi.

Sistemimde 2 adet monitör var. Ana monitörüm AOC 24G2SPU, yan monitörüm ise AOC C24G1. 24G2SPU bariz şekilde daha iyi renk kalitesine sahip. Özellikle de Star Wars Battlefront II oynarken bariz hissediliyor. C24G1 ise bariz derecede daha soluk kalıyor.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Siz monitör alırken hangi panel tipini tercih ediyorsunuz?

Ben şahsen IPS panel tercih ediyorum. Çünkü fazla tepki süresi takıntım yok. Canlı renkler gerçekten fark ettirdiği için IPS panel tercih ediyorum. Daha önceden VA ve TN panel deneyimim oldu, hiçbiri IPS kadar iyi değildi.

Sistemimde 2 adet monitör var. Ana monitörüm AOC 24G2SPU, yan monitörüm ise AOC C24G1. 24G2SPU bariz şekilde daha iyi renk kalitesine sahip. Özellikle de Star Wars: Battlefront II oynarken bariz hissediliyor. C24G1 ise bariz derecede daha soluk kalıyor.

Eğer hikayeli oyunlar mecera oyunları seviyorsanız Elden Ring, God of War gibi örneğin IPS paneli tavsiye ederim kendim nano IPS panel kullanıyorum aşırı memnunum.

Ben şu an TN kullanıyorum. Araya bir soru sıkıştırayım. Yeni monitör arayışım var. TN mi? Fast IPS mi? Full HD FPS, MOBA, MMORPG oyunlar için. Fast IPS, TN kadar düşük ms ve Hertz doğru değerleri verebilir mi? Kullanan ve kıyaslayan var mı?

Geri
Yukarı