Monitör alırken neye dikkat etmeliyim?

Ali.-.Alkan

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Monitör alacağım ve sizden yardım almak istedim. Bu monitörler arasında kaldım sadece panelleri farkli.

Sizce oyun için hangi panel tipi daha iyi olur. Bu aralar ağırlıklı olarak Call of Duty Warzone oynuyorum ama LOL'de oynuyorum görüntü biraz önemli açıkçası. Bir de son olarak sizce 27" monitör 1080P çözünürlükte görüntüde bulanıklık olur mu veya pixeller göze çarpar mı? Rahatsızlık verir mi?

Film izliyorsanız ve oyun oynuyorsanız. VA almanızı öneririm.
1ms ve 144Hz olması yeterlidir.
Ancak ekran kartınızın modelini öğrenirsem daha sağlıklı bir cevap vermiş olurum.

AOC 24G2U, ViewSonic XG2405 ve Asus VP249QGR modellerinden birini almanızı öneririm. 27" 1080p monitöre de yeterli uzaklıktan bakarsanız hiç sorun olmayacaktır.

Arkadaşlar merhaba. Monitör alacağım ve sizden yardım almak istedim. Bu monitörler arasında kaldım sadece panelleri farkli.

Sizce oyun için hangi panel tipi daha iyi olur. Bu aralar ağırlıklı olarak Call of Duty Warzone oynuyorum ama LOL'de oynuyorum görüntü biraz önemli açıkçası. Bir de son olarak sizce 27" monitör 1080P çözünürlükte görüntüde bulanıklık olur mu veya pixeller göze çarpar mı? Rahatsızlık verir mi?
Tn panellerde ölü piksel cikiyormus diye duydum ne kadar dogru bilmiyorum ama aklinda bulunsun

Eğer görüntüye önem veriyorsan IPS panel seçmelisin yok ben sirf oyun oynayacağım diyorsan oyunda hız akıcılık ise amacın TN panellere yönel ben 3 yıl TN panel kullandım renkler berbat bana göre aşağı yukarı baktığımda ekrandaki renkler sarı oluyordu görünmüyordu bana göre TN panel görüntü kalitesi kötü yani oyun için hız için yapılmış tercihe bağlı söylemek istedim.

Eğer görüntüye önem veriyorsan IPS panel seçmelisin yok ben sirf oyun oynayacağım diyorsan oyunda hız akıcılık ise amacın TN panellere yönel ben 3 yıl TN panel kullandım renkler berbat bana göre aşağı yukarı baktığımda ekrandaki renkler sarı oluyordu görünmüyordu bana göre TN panel görüntü kalitesi kötü yani oyun için hız için yapılmış tercihe bağlı söylemek istedim.

teşekkür ederim yardımınız için. va panel için tn ve ips panellerin ortasında diyorlar doğru mudur? sadece hız tepkime olmaz profesyonel değiliz sonuçta görünüşte önemli.
Film izliyorsanız ve oyun oynuyorsanız. VA almanızı öneririm.
1ms ve 144Hz olması yeterlidir.
Ancak ekran kartınızın modelini öğrenirsem daha sağlıklı bir cevap vermiş olurum.
aoc 24g2u ve c24g1 modelleri arasında kaldım biri ips biri va panel sizce hangisi daha iyi va panel curved 24 inç ips panel 23.8 inç

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı