Monitör aniden kapanıyor

arthurkosilyuss

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni sistem ve monitör aldım.
Sistemde şu an bir sorun yok ama monitör çok az oluyor bu durum mesela 6 saat PC açık kalıyor o saatler içerisinde monitör 2 kes 2 saniyeliğine kapanıp tekrar açılıyor az önce de tık diye bir ses çıkarıp 2 saniyeliğine ekran gidip geldi anlamadım arkadaşlar bilen birileri cevaplarsa sevinirim.

Monitörün içerisindeki besleme kartında bulunan kondansatörlerde problem olabilir hocam.

Benim de monitörümde güç kablosu kısmında sorunlar mevcut, gidip gelmeler yapıyordu güç kablosu takıp çıkarırken. Bir süre sonra yanıt vermemeye başladı. Monitörüm çalışmıyor şuan için. Kontrol ettiğimde kondansatörlerin şiştiğini, değişmesi gerektiğini gözlemledim.

Monitörün içerisindeki besleme kartında bulunan kondansatörlerde problem olabilir hocam.

Benim de monitörümde güç kablosu kısmında sorunlar mevcut, gidip gelmeler yapıyordu güç kablosu takıp çıkarırken. Bir süre sonra yanıt vermemeye başladı. Monitörüm çalışmıyor şuan için. Kontrol ettiğimde kondansatörlerin şiştiğini, değişmesi gerektiğini gözlemledim.
hocam benim fazla olmuyor 10 saat çalışsa belki 1 2 defa oluyor

1 2 saniye sonra geliyor bence kablolayla alakalı bir durum çünkü sistemi ilk aldığımda görüntü vermekte zorlanmıştım kablonun ucunu değiştirince olmuştu monitörün yanındaki kabloları dandik veriyorlar diye duydum

1 2 saniye sonra geliyor bence kablolayla alakalı bir durum çünkü sistemi ilk aldığımda görüntü vermekte zorlanmıştım kablonun ucunu değiştirince olmuştu monitörün yanındaki kabloları dandik veriyorlar diye duydum

Farklı bir güç kablosuyla deneyebilirsiniz hocam, denemekten zarar gelmez ama kablo ile alakalı olsa 1-2 saniye ile kalacağını sanmıyorum sorunun.

bilemedim hocam servise göndersem mi?

Monitörün güç kablosunu taktığınız priz/uzatma vs. üzerinde yüksek güç tüketen başka bir şey olabilir, çakışma yaşıyor olabilirler. Güç kablosunu farklı bir yere takıp deneyebilirsiniz hocam. Servisten önce, hızlı ve pratik bir çözümü var ise onu bulmak daha makul.

Merhaba arkadaşlar, yeni sistem ve monitör aldım.
Sistemde şu an bir sorun yok ama monitör çok az oluyor bu durum mesela 6 saat PC açık kalıyor o saatler içerisinde monitör 2 kes 2 saniyeliğine kapanıp tekrar açılıyor az önce de tık diye bir ses çıkarıp 2 saniyeliğine ekran gidip geldi anlamadım arkadaşlar bilen birileri cevaplarsa sevinirim.

Detaylı açıklama:
Arkadaşlar yeni sistemim 2 gün önce geldi monitörüde vatandan yaklaşık 2 hafta önce almıştım PC açıkken mesela 10 saat kullanımda bir oluyor monitör 2 saniyeliğine kapanıp tekrar açılıyor sorunu bir türlü anlayamadım bazı kişiler kablodan bazı kişiler ekran kartı driverdan kaynaklı bahsediyor bazıları kondansatör diyor pek anlayamadım eğer sorun ekran kartındaysa ekran kartı geldiğinde bana güncel driver kurun diye mesaj gelmişti ve kurmuştum ama bazı kaynaklar kurulmadan önce ekran kartında olan driverları DDU ile kaldırıp yeni sürümü öyle kurun diyorlar şu an kafam karışık sorun sizce nereden olabilir?

Not: Monitör ve PC DisplayPort ile bağlı
Monitör marka: ASUS TUF VG27aqz
Sistem
i512400F
RTX 3070 Ti
ASUS ROG STRIX 80+Gold 650W PSU
Yardımlarınızı bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı