Monitör Camı Değişir mi?

Paraton

Kilopat
Daha fazla  
Dün kardeşim monitörüme oyuncak fırlattı. Ekranda beyazlık ve beyaz çizgiler var. Resmini aşağıda atmaya çalışacağım. Bu ekranın camını kendim değiştirebilir miyim ? Veya benim yapamayacağım bir iş ise bilgisayar tamircisi bu ekranı düzeltebilir mi ? Yeni monitörlere baktım en ucuzu 250-300 Tl. eğer tamir edilebiliyorsa bu kadar para vermek pek mantıklı gelmiyor bana.

Ekranımın hali:

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Servise yollayın.
Bu hesap arkadaşımın hesabı. Kendi hesabımda konuyu oluştururken bir hata yaptığım için kısıtlama var. Monitörü 6 sene önce almıştım. Bu yüzden garantisi bitmiştir. Zaten toplama yapan bir bilgisayarcıya toplattırmıştım sistemimi. Monitör de ordan geldi. Pek anlamıyorum servis vs. işlerinden.

Anladım kendiniz değişmeniz zor bi bilgisayarcıya baktırın tek cam sorunlu ise yapabilir fakat içindeki herhangi bir bileşen zarar gördüyse tamir pek mümkün değildir.

Yok hocam değişmez o ekran. Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim. Bende öyle düşünmeye başladım. Önerebileceğiniz monitör var mı ?
Monitör Samsung galiba.Model numarasını alabilirmiyim.
Resmini çektim.
2016-02-06 18.03.54.jpg

Anladım kendiniz değişmeniz zor bi bilgisayarcıya baktırın tek cam sorunlu ise yapabilir fakat içindeki herhangi bir bileşen zarar gördüyse tamir pek mümkün değildir.
Bir tamirciyi aradık. 170-280 arası bir fiyat tutar dedi. Bir gün götürüp baktırmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı